Darmowa dostawa od 500,00 zł

Blog

Jak holować samochód ciężarowy z przyczepą?

Kodeks drogowy pod pewnymi warunkami dopuszcza możliwość samodzielnego holowania pojazdów. Przy transporcie samochodu ciężarowego z przyczepą mogą pojawić się problemy związane z utrzymaniem stabilności i trudności w manewrowaniu. Dlatego przy holowaniu ciężarówki ważna jest nie tylko znajomość przepisów i doświadczenie. Wymagane są również odpowiednie uprawnienia oraz specjalistyczny sprzęt.

Czytaj więcej
Z jaką prędkością można holować samochód?

Auto po kolizji lub awarii może być holowane przez drugi sprawny pojazd, o ile nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Holowanie nie jest skomplikowane, zwłaszcza dla doświadczonego kierowcy, ale jest obwarowane przepisami. Za ich złamanie, w tym za dostosowanie prędkości, mandat otrzyma kierowca holujący. Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Z jaką prędkością można holować samochód?
  • Jakie zasady obowiązują kierowców podczas holowania?
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie zamocować auto na lawecie?

Odpowiednie zabezpieczenie auta na lawecie jest niezwykle ważne. Prawidłowe użycie akcesoriów mocujących o właściwych parametrach pozwoli uchronić cenny ładunek przed uszkodzeniem. Bezpieczne zorganizowanie transportu jest też możliwe dzięki znajomości przepisów. W tym artykule przybliżymy zasady obowiązujące kierowców pojazdów z lawetą oraz odpowiemy na pytania: O czym pamiętać podczas mocowania samochodu na lawecie? Jakie akcesoria do lawet wybrać? Jak zabezpieczyć transportowany pojazd?

Czytaj więcej
pixel