Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Blog

Czy przyczepa musi mieć opony zimowe?
Przyczepa samochodowa jest niezwykle przydatna, jednak trzeba dbać o jej odpowiednią eksploatację. Przede wszystkim, aby jazda z przyczepką była bezpieczna, należy pamiętać o odpowiednim ogumieniu. W przypadku przyczep samochodowych, kempingowych i lawet zazwyczaj stosuje opony całoroczne. Nowe opony zimowe do przyczepy zapewniają jednak lepszą przyczepność podczas jazdy, zmniejszają ryzyko poślizgu i są bardziej odporne na uszkodzenia. W trudnych warunkach pogodowych, takich jak śnieg czy lód, mogą one mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy.
Czytaj więcej
Jak odpowiednio zabezpieczyć ładunek na przyczepie?
Odpowiednie zabezpieczenie ładunku na przyczepie to nasz obowiązek oraz odpowiedzialność wobec innych użytkowników dróg. Prawidłowy załadunek przyczepki samochodowej nie jest trudny, warto jednak znać akcesoria oraz narzędzia do zabezpieczenia ładunku, które pomogą nam w tym zadaniu. Sprawdź, co w praktyce oznacza zabezpieczenie ładunku, jak skutecznie zabezpieczyć ładunki pasami mocującymi, siatkami zabezpieczającymi i plandekami oraz jakie są formy mocowań. Dowiedź się też, jak rozłożyć ładunek na przyczepie oraz czym grozi niewłaściwie zabezpieczony ładunek na przyczepie?
Czytaj więcej
Jak zachować się w przypadku, gdy przyczepa zacznie wężykować?

Wężykowanie przyczepy to sytuacja, która może być bardzo niebezpieczna. Bezwładność przyczepy zwiększa ryzyko poślizgu. Kierowca musi zadbać o stabilność zestawu pojazdów, powinien stosować stabilizator toru jazdy i podczas całej podróży dbać o utrzymanie optymalnego kontaktu przyczepy z nawierzchnią drogi. W tym tekście przeczytasz o tym, jak unikać problemów z przyczepką w trasie oraz jakie są przyczyny  przyczyny wężykowania przyczepy.

Czytaj więcej
Jak wodować łódź motorową?
Wodowanie łodzi to kluczowy moment przed każdą żeglugą. Wybór odpowiedniego miejsca, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i właściwe przygotowanie łodzi motorowej są niezwykle istotne. Sprawdź, jak robić to prawidłowo i śmiało ruszaj na wodną przygodę.
Czytaj więcej
Jak przewieźć pralkę? Przewóz pralki na przyczepie
Ze względu na duże gabaryty i wysoką wagę sprzęty AGD mogą rodzić szereg problemów podczas transportu. Jednym z urządzeń, które wymaga szczególnej ostrożności podczas przenoszenia, jest pralka. Dlaczego tak ważne jest, by zachować uwagę podczas transportu pralki? W jaki sposób odpowiednio przygotować i zabezpieczyć sprzęt podczas przeprowadzki?
Czytaj więcej
Jak przewozić lodówkę? Transport lodówki na przyczepie
Chcesz przewieźć lodówkę do innego mieszkania? A może znajomy poprosił Cię o pomoc w transporcie jego starej lodówki do nowego domu? Sprawdź, jak zrobić to bezpiecznie, nie uszkadzając przy tym sprzętu. Transport lodówki na przyczepie wcale nie musi być trudny, jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad!
Czytaj więcej
Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B?
Chcesz kupić lub wypożyczyć przyczepę dwuosiową i zastanawiasz się, czy możesz ją ciągnąć, mając prawo jazdy kategorii B? Odpowiedź nie jest zawsze prosta i brzmi: to zależy! Od czego? Przede wszystkim od DMC wybranej przyczepy oraz DMC całego zespołu pojazdów, czyli przyczepki samochodowej wraz z Twoim autem.
Czytaj więcej
Jak zapakować bagaż na majówkę 2019?
Przygotuj się na majówkę 2019! W naszym blogu znajdziesz informację o tym, jak zapakować bagaż, żeby był bezpiecznie i odpowiednio przetransportowany. Wyjaśniamy jak go ułożyć, czego nie robić i pokazujemy inne zastosowania dla przyczepki samochodowej!
Czytaj więcej
pixel