Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Bagażniki rowerowe na hak holowniczy

Liczba znalezionych towarów: 5

Bagażniki rowerowe na hak holowniczy samochodu, to znaczne ułatwienie przy wyjazdach z rowerami. Bagażniki na hak pozwalają przewozić nawet do 4 rowerów jednocześnie nie wpływając przy tym na odpowiednią aerodynamikę auta podczas jazdy. Są bardzo bezpieczną metodą przewożenia rowerów na aucie.

Bagażniki rowerowe na hak holowniczy

Bagażniki rowerowe na hak holowniczy

Planujesz wyjazd na wakacje, wycieczkę rowerową, a może jesteś miłośnikiem gór i marzysz o wyprawie rowerowej po górskich szlakach, tylko nie wiesz, jak najlepiej przetransportować swoje rowery? W naszym sklepie znajdziesz różne modele bagażników rowerowych na hak holowniczy od znanych producentów: Amos, Peruzzo. 


Wyjaśnimy, jakie są modele bagażników rowerowych oraz na jaki rodzaj się zdecydować. Są dwa typy bagażników rowerowych na hak holowniczy: uchwyty rowerowe oraz platformy rowerowe, które doskonale sprawdzą się do przewozu 2, 3 a nawet 4 rowerów! Bagażniki rowerowe typu uchwyt/wieszak są świetnym rozwiązaniem do niedalekiego przewozu 2 lub 3 rowerów. Uchwyty zrobione są ze stali, dlatego nawet pod wpływem ciężkości rowerów, będą stabilnie je podtrzymywać podczas transportu. Bagażniki rowerowe na hak holowniczy typu uchwyt są przeznaczone do przewozu rowerów z górną ramą. Jeśli jednak masz zamiar przewieźć rower typu „damkę”, to musisz dokupić specjalny adapter, który również znajdziesz w naszym sklepie. Nasze bagażniki rowerowe posiadają funkcję odchylenia na haku, dzięki czemu będziesz miał łatwy dostęp do bagażnika samochodowego. Uchwyty są chowane, więc kiedy nie będziesz już potrzebował swojego bagażnika rowerowego, możesz go w szybki sposób odstawić w odpowiednie miejsce. Mimo tego, że bagażniki rowerowe na hak holowniczy typu wieszak są tańsze niż bagażniki na platformie, to spełnią one nawet najbardziej wygórowane oczekiwania kierowców. Ponadto, posiadają one specjalne certyfikaty TUV oraz GS. Oznaczenie „TUV” informuje, że zakupiony u nas sprzęt jest bezpieczny, wysokiej jakości i zgodny z normami unijnymi. Znak GS oznacza, że produkt został odpowiednio przebadany, oceniony i zatwierdzony pod względem bezpieczeństwa. Oznaczenie GS pojawia się wyłącznie na zatwierdzonych produktach. Jedynym minusem bagażników rowerowych na hak holowniczy rodzaju „wieszak” jest to, że w niektórych modelach aut, po zaczepieniu uchwytu wraz z rowerami, może być ograniczona widoczność świateł tylnych lub tablicy rejestracyjnej.


Drugim rodzajem bagażników rowerowych na hak holowniczy są platformy rowerowe. W naszej ofercie przedstawiamy platformy od producentów Amos oraz Peruzzo do transportu od 2 do 4 rowerów. Platformy są produkowane ze stali lub z aluminium. Bagażniki rowerowe zrobione z aluminium mogą być użytkowane przez wiele lat - bez obaw o jakąkolwiek rdzę. Platformy – co rozróżnia je od zwykłych uchwytów – mają zamontowane listwy świetlne z miejscem na tablice rejestracyjną. Jest to obowiązkowe, ponieważ podczas transportu bagażników rowerowych na platformie znaczna część tablicy rejestracyjnej zamontowanej na aucie jest niewidoczna. Listwy świetlne dostępne na naszej stronie są 7 albo 13 pinowe. Wiązka elektryczna 7 pinowa odpowiada za światła stopu, kierunkowskazy oraz światła pozycyjne. Listwy świetlne 13 pinowe posiadają światła postojowe, pozycyjne, stopu, wsteczne, przeciwmgłowe oraz kierunkowskazy - lewy i prawy. Jeśli nie wiesz, ilo pinowe posiadasz wiązki, to wystarczy spojrzeć na posiadane gniazdo holownicze i policzyć ile ma biegunów. W bagażnikach rowerowych na hak holowniczy typu platforma dodatkowo występuje zabezpieczenie antykradzieżowe rowerów. Osoby posiadające samochody typu SUV z zamontowanym kołem zapasowym na tylnej klapie, przed zakupem bagażnika rowerowego typu platforma, muszą je zdemontować. Jest to ważne, ponieważ w innym przypadku nie będzie możliwości zainstalowania wszystkich rowerów na bagażniku. Bagażniki rowerowe na hak holowniczy typu platforma poza tym, że są dedykowane do transportu rowerów – świetnie sprawdzą się również do przewozu innych bagaży, takich jak np. kosiarka. W zależności od producenta - platformy mają różne certyfikaty. Producent Amos oferuje atesty „TUV” – o którym wspominaliśmy przy bagażnikach rowerowych typu „uchwyt”, oraz „PIMOT”. Certyfikat PIMOT daje gwarancje jakości zakupionego produktu. Wybierając bagażniki rowerowe na hak holowniczy od producenta Peruzzo mamy aż 3 certyfikaty: „TUV”, „GS” oraz „City Crash”. „City Crash” daje gwarancję, że podczas odpowiedniego użytkowania produktu w razie kolizji (do 50km/h) rowery powinny pozostać na bagażniku.


Bagażniki rowerowe na 2, 3 i 4 rowery

Jeśli szukasz bagażników rowerowych na hak holowniczy dla 2 rowerów, w naszym sklepie znajdziesz oferty od producenta Peruzzo oraz Amos. Peruzzo w swojej ofercie ma bagażniki rowerowe typu „uchwyt”, natomiast Amos proponuje bagażniki rowerowe na platformie. Jeśli chcesz przetransportować rowery w bliskie miejsca, to wybierz model „uchwyt”. W prosty sposób zamontujesz go na kuli haka holowniczego bez zbędnego wysiłku. System mocujący wieszak dokręcany jest za pomocą śruby, dlatego nie wymaga to od Ciebie żadnych dodatkowych narzędzi. Ładowność bagażników na hak holowniczy dla 2 rowerów wynosi od 35 kg do 60 kg. Plusem jest również fakt, że jeśli zdecydujesz się ten rodzaj bagażników, to nie będziesz musiał przejmować się listwą świetlną która jest niezbędna przy bagażnikach rowerowych typu platforma. Oferujemy także bagażniki rowerowe na hak holowniczy dla 3 i 4 rowerów. Decydując się na przewóz większej liczby rowerów, polecamy skorzystać z bagażników na platformie. Po pierwsze, dlatego, że w platformach są zabezpieczenia przed kradzieżą, dzięki czemu nie trzeba ich oddzielnie dokupować, jak w przypadku modelów typu „uchwyt”. Po drugie, system montażu jest albo na śrubę, albo na dźwignię dociskową – w zależności od producenta, więc masz możliwość wyboru. Po trzecie, świetnie się sprawdzą podczas długich tras i dzięki listwom świetlnym będą lepiej zauważalne nawet nocą.

W oparciu o tę wiedzę, wybierając dostępne oferty bagażników rowerowych na hak holowniczy w naszym sklepie – na pewno znajdziesz takie, które będą dla Ciebie najlepsze. Jeśli masz dodatkowe pytania – zachęcamy do kontaktu z nami. Doradzimy i wspólnie znajdziemy odpowiedni dla Ciebie produkt.

pixel