Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Belki nośne z uchwytami

Liczba znalezionych towarów: 44

Belki nośne z uchwytami od polskiego producenta Amos, to zestaw 2 belek stalowych lub aluminiowych z 4 uchwytami. Wszystkie dostępne belki nośne, które oferujemy są różnej długości, dlatego bez problemu wybierzesz odpowiedni model na dach posiadanego pojazdu. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą. Jeśli nie możesz odnaleźć poszukiwanego przedmiotu – skontaktuj się z nami telefonicznie. Prawdopodobnie jesteśmy w stanie sprowadzić dla Ciebie odpowiednie części w przeciągu kilku dni.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy

Bagażnik bazowy

W sklepie przedstawiamy szeroką ofertę bagażników bazowych na dach samochodu. Stawiamy na polskiego producenta, który działa na rynku od ponad 20 lat, bo wiemy, że wykonywane przez niego produkty są wysokiej jakości. Decydując się na zakup bagażnika bazowego należy wiedzieć, które belki nośne będą odpowiednie do Twojego dachu. Aby pomóc w dopasowaniu odpowiedniego bagażnika bazowego wyszczególnimy 3 podstawowe jego rodzaje: Uniwersalny typ dachu samochodowego, to taki, który nie posiada ani fabrycznych punktów do montażu bagażnika, ani relingów. Nie musisz obawiać się, jeśli posiadasz auto z tego rodzaju dachem. W takim przypadku nie musisz w żaden sposób ingerować w karoserię swojego pojazdu. Łapy/uchwyty montujemy na krawędzi między dachem a szybą. Jeśli obawiasz się o samodzielne zamontowanie bagażnika bazowego – skontaktuj się z autoryzowanym punktem, który fachowo zajmie się montażem. Drugim typem są dachy samochodowe ze specjalnymi punktami montażowymi. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ producent auta wziął pod uwagę osoby, które chciałyby móc przetransportować na dachu: rowery, boxy lub inne niezbędne przedmioty. 

Pamiętaj, że montaż bagażnika bazowego na punktach montażowych wymaga odpowiedniej wiedzy, aby nie uszkodzić karoserii posiadanego pojazdu. W tym przypadku zachęcamy do skorzystania z fachowej pomocy. Pozwoli Ci to nie tylko zaoszczędzić czas, ale uzyskasz także pewność, że Twój bagażnik bazowy jest zamontowany w należyty sposób. Ostatnim rodzajem są dachy wyposażone w relingi zintegrowane lub standardowe. W dachach samochodowych z relingami należy pamiętać, że wymagają one innych elementów montażowych tzw. „łapy”, które również są dostępne w naszej ofercie. Relingi zintegrowane to takie, w których nie występuje żaden prześwit między relingiem a dachem. Relingi tradycyjne posiadają zdecydowany prześwit między dachem a relingiem. Podczas wyboru należy pamiętać, że bagażnik bazowy musi być idealnie dopasowany do modelu posiadanego pojazdu.


Belki bazowe a relingi dachowe

Belki bazowe, to poprzeczne belki, które umowne przyjmują nazwę bagażnika bazowego. Jest to zespół 2 belek, które montuje się w poprzek dachu auta. Dodatkowym elementem, który jest niezbędny podczas montażu belek bazowych są 4 uchwyty. Relingi dachowe, to zespół 2 profili, które potocznie nazywane są belkami wzdłużnymi. Tym samym mocowanie ich odbywa się wzdłuż dachu pojazdu. Ich zaletami jest to, że nie tylko wyjątkowo dobrze prezentują się na pojeździe, ale również to, że w niektórych modelach auta istnieje możliwość ich przemontowania. Dzięki szerokiej ofercie relingów dachowych, które mamy w swoim asortymencie, mamy pewność, że na pewno dopasujesz odpowiedni rodzaj do swojego pojazdu.

Jak zamontować bagażnik dachowy?

Jeśli chcesz zamontować bagażnik dachowy, to miej na uwadze typ posiadanego dachu. Tak, jak wspominaliśmy, inaczej montuje się bagażnik, jeśli dach posiada relingi albo punkty montażowe czy, kiedy nie zawiera żadnych elementów. Samodzielny montaż jest możliwy, jeśli kiedykolwiek miałeś z tym styczność. Jeśli decydujesz się po raz pierwszy zamontować bagażnik dachowy, to zalecamy skorzystać z usług autoryzowanych punktów serwisowych.

Jeśli posiadasz do nas jakiekolwiek inne pytania, skontaktuj się z nami za pomocą czatu internetowego lub telefonicznie. Pomożemy dopasować odpowiedni bagażnik bazowy na dach Twojego pojazdu. Każdy produkt wysyłamy w ciągu 24h. W terminie 30 dni, od chwili otrzymania produktu istnieje możliwość jego zwrotu, bez podawania żadnej przyczyny.

pixel