Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Filtry

Liczba znalezionych towarów: 3

Zadbaj o odpowiednie filtry powietrza, które są niezbędnymi częściami maszyn rolniczych. W poniższej ofercie wyszukasz kompletny filtr powietrza do posiadanego ciągnika. Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy zrealizować Twoje zamówienie. Jeśli nie możesz aktualnie znaleźć odpowiedniego filtra powietrza do posiadanego ciągnika – powiadom nas o tym. Prawdopodobnie jesteśmy w stanie w ciągu 2-3 dni roboczych sprowadzić dla Ciebie poszukiwaną część.

Części do maszyn rolniczych

Filtr powietrza w maszynach rolniczych

Każdy, kto posiada maszynę rolniczą powinien wiedzieć, jak istotną rolę pełnią filtry powietrza. Należy regularnie je sprawdzać czy nie posiadają dziur i są czyste. Wystarczy pamiętać, że wymiana filtrów powietrza wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego jeśli chcesz uniknąć dodatkowych wydatków, poświęć swój czas na ich doglądanie i czyszczenie. Odpowiednie czyszczenie pozwoli na zaoszczędzenie Twoich pieniędzy i na dłuższe ich użytkowanie. Co się stanie, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o filtry powietrza? Konsekwencji może być sporo. Początkowo podczas jazdy zaczniesz odczuwać spadek mocy Twojego ciągnika, a spalanie będzie dużo większe niż zazwyczaj. Kolejnym objawem mogą być przytkane filtry, które spowodują, że posiadaną maszynę rolniczą będzie trudniej uruchomić niż zazwyczaj. Większość wyżej wymienionych sytuacji jest związanych z nieodpowiednim dbaniem o filtry powietrza, dlatego każdy rolnik powinien mieć odpowiednią wiedzę, jak uniknąć takich sytuacji.


Jak czyścić filtr mokry i suchy?

Po pierwsze, najczęściej to maszyny starsze są wyposażone w filtr mokry. Kiedy jest wiadomo, że z filtrami naszego ciągnika coś jest nie tak? Zacznij od sprawdzenia stanu oleju. Jeśli zauważysz, że olej zaczyna gęstnieć, zmienia kolor z brązowego na czarny lub pojawia się twardy biało-zielonożółty osad na ściankach, to są to oznaki tego, że należy pomyśleć o wymianie oleju. Jeśli chcemy wyczyścić wkład i wnętrze miski olejowej, to musimy przelać olej - jeśli jest on w dobrym stanie - do jakiegoś naczynia, a po zakończonym procesie powtórnie go wlać. Do czyszczenia wkładu i wnętrza miski olejowej potrzebujemy benzyny ekstrakcyjnej lub zwykłej bezołowiowej. Mimo tego, że czyszczenie filtrów mokrych jest pracą żmudną, to wydłuża ich użytkowanie zaoszczędzając Twoje pieniądze.

Filtr suchy jest dużo prostszy w dbaniu o jego czystość. Do czyszczenia potrzebujemy jedynie sprężonego powietrza, które jest odpowiednie do pozbycia się nadmiernego kurzu osadzonego na wkładach. Można również dodatkowo wyczyścić wilgotną ściereczką samą obudowę filtra. Zalecamy, aby dbać o filtr powietrza regularnie, ponieważ to, w jakim jest on stanie zależy od wielu czynników zewnętrznych. Wpływa na to okres suszy, siew a nawet żniwa, dlatego w zależności od eksploatacji ciągnika, należy sprawdzać jego stan filtrów powietrza. Większość rolników, którzy wiedzą, jak istotną rolę pełnią filtry powietrza, starają się je czyścić co najmniej raz w tygodniu. Przeczyszczenie go sprężonym powietrzem zajmuje chwile, a zapewnia sprawne działanie maszyny rolniczej w każdej sytuacji.

Pamiętaj, że filtr powietrza najlepiej kupować u pewnych dostawców, którzy oferują swoje produkty z pewnych źródeł. My wiemy, jak ważne jest oferowanie części do maszyn rolniczych najwyżej jakości, tak aby ich zastosowanie było możliwe przez długi czas. Zapoznaj się z naszymi produktami i zapewnij bezpieczeństwo swojej maszynie. Warto dodać, że jeśli filtr będzie źle eksploatowany lub będzie pochodził z niepewnych źródeł, to zacznie on przepuszczać zanieczyszczenia. Dalszą konsekwencją tego będzie proces ścierania łopatek turbosprężarki oraz przyśpieszone zużycie silnika, który w końcu trzeba będzie wymienić. Przypominamy, że w naszym sklepie masz możliwość zakupienia produktu, który dostarczymy pod wskazany przez Ciebie adres w ciągu 24h. Nie musisz samodzielnie jeździć i szukać odpowiednich filtrów powietrza, wystarczy, że zadzwonisz do naszego oddziału i wspólnie wybierzemy odpowiedni rodzaj. Po otrzymaniu przesyłki przysługuje termin 30 dni na zwrot bez podawania żadnej przyczyny.

pixel