Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Opony

Liczba znalezionych towarów: 3

Przedstawiamy całoroczne opony różnych wymiarów do każdego rodzaju maszyny rolniczej. Posiadamy opony od producentów Continental, Michelin, Ling Long, Maxdura, Stomil, BKT, oraz Alliance. Zapoznaj się z poniższą ofertą i wybierz pasujące opony. Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z naszym oddziałem za pomocą czatu internetowego lub telefonicznie. Chętnie pomożemy w dokonaniu transakcji.

Części do maszyn rolniczych

Opony do ciągnika

Każda maszyna rolnicza powinna mieć dobrze dobrane opony. Opony typu jodełka polecamy do maszyn, które posiadają napęd 4x4. Nie ma potrzeby inwestowania w ten model opon, jeśli Twój ciągnik ma napęd tylko na przód. W ciągnikach Ursus często zakładane są opony jodełka z tyłu, zaś z przodu szosówka bez bieżnika. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj maszyny rolniczej posiadasz. W naszym sklepie bez problemu dopasujesz odpowiedni rozmiar opon do swojego ciągnika za okazyjną cenę. Jeśli aktualnie nie mamy wystawionych produktów, których szukasz – poinformuj nas o tym. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 2-3 dni sprowadzimy dla Ciebie poszukiwaną oponę.

 

Opona diagonalna czy radialna?

Oferując opony diagonalne i radialne należy wspomnieć o tym, jaka jest różnica między nimi, czy posiadają jakiekolwiek wspólne cechy oraz jakie mają wady i zalety. Zaczynając od opony diagonalnej należy wspomnieć, że składa się ona z bieżnika, osnowy, stopki, których zadaniem jest uniemożliwiać dotarcie brudu między oponę a felgę, oraz opasania. Osnowa opony diagonalnej oznacza, że składa się ona z kordów, które są ułożone przemian i przebiegają ukośnie przez całą oponę. Każda warstwa kordów biegnie w przeciwnym kierunku dając tym samym efekt krzyżującego się wzoru. To, jaka jest liczba warstw zależy od obciążenia i wielkości opony. Zaletami opony diagonalnej jest przede wszystkim to, że jest ona dużo cichsza niż opona radialna. Kolejną zaletą jest to, że podczas jazdy po nierównych drogach opony diagonalne amortyzują występujące doły zwiększając komfort kierowcy. Dodatkowym plusem opony diagonalnej jest to, że jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia niż opona radialna. Wynika to z faktu, że w oponach diagonalnych osnowa jest wielowarstwowa, dzięki czemu jest ona dużo mocniejsza i trwalsza. Największym minusem opon diagonalnych jest fakt, że jeśli chciałoby się w nich obniżyć ciśnienie dla zwiększenia ich przyczepności, to mogłoby to spowodować odkształcenie całej opony. Dodatkowo nie tylko szybciej zużywa się cała opona, ale również odkształcenie wpływa na spalanie większej ilości paliwa.

Opona radialna również posiada kordy wzmacniające. Pod bieżnikiem kordy są umieszczone ukośnie względem siebie. Efektem tego czoło opony radialnej jest dużo bardziej odporne na uszkodzenia oraz jest sztywniejsze. Co więcej, dzięki temu, że czoło opony jest takie odporne, pozwala to na zastosowanie mniejszego ciśnienia w oponach, które w żaden sposób nie wpływa na odkształcenia. Tym samym opona radialna ulega mniejszemu zużyciu oraz wpływa na ograniczenie poślizgów. Dodatkową zaletą jest to, że opony radialne przez to, że posiadają mniejszy opór toczenia powodują zmniejszenie zużycie paliwa. Bierniki w „radiówkach” są sztywne zaś sama opona jest bardzo przyczepna do drogi.

Jeśli nie wiesz na jaki rodzaj się zdecydować skontaktuj się z nami. Pomożemy w wyborze odpowiednich opon do Twojego ciągnika lub kombajnu. Wszystkie części do maszyn rolniczych wysyłamy w ciągu 24h od chwili zrealizowania transakcji. Po otrzymaniu produktu przysługuje termin 30 dni na zwrot bez podawania żadnej przyczyny.

pixel