Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Sprężarki

Liczba znalezionych towarów: 2

Sprężarki to nic innego, jak urządzenia odpowiadające za chłodny powiew powietrza z klimatyzacji. Dzięki zamontowaniu odpowiedniej sprężarki do posiadanej maszyny rolniczej, każdy kierowca może pracować nawet w najbardziej upalne dni. W poniższej ofercie odnajdziesz sprężarkę klimatyzacji New Holland, Class, New Holland oraz Case. Jeżeli posiadasz do nas jakiekolwiek pytania odnośnie oferowanych części, napisz do nas za pomocą czatu internetowego lub zadzwoń, chętnie pomożemy w wyszukaniu odpowiedniej sprężarki do posiadanego kombajnu.

Części do maszyn rolniczych

Jak odpowiednio dbać o układ klimatyzacji?

Każdy, kto zdecyduje się na zamontowanie klimatyzacji powietrza w swojej maszynie rolniczej musi wiedzieć, jakie obowiązki są z tym związane. Zacznijmy od tego, że każda klimatyzacja, niezależnie czy znajduje się ona w pojazdach osobowych czy w maszynach rolniczych, wymaga odpowiedniego czyszczenia. Podstawową formą dbania o sprężarkę i o cały układ chłodzenia jest wymiana filtrów powietrza, których cena nie jest wygórowana. Co jeśli filtrów nie wymienimy? Zapchany filtr może wpływać na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz kabiny oraz zdecydowanie obniży wydajność wentylatora. Dodatkowo, jeśli maszyna pozostawałby długo na słońcu i chcielibyśmy ją schłodzić, to przy zapchanym filtrze zajęłoby to bardzo dużo czasu, a i tak nie byłoby możliwe jej schłodzenie w 100%. Drugi sposób to czyszczenie skraplacza układu wentylacji. Najlepiej robić to nie tylko po zakończeniu sezonu letniego, ale również w trakcie jego trwania. Skraplacz może zabrudzić się przez pyły, które mogą być bardzo uciążliwe do usunięcia. Niektórzy kierowcy maszyn rolniczych montują specjalne siatki z tworzywa, które wyłapują różnego rodzaju pyłki. Siatki można oczyszczać w każdym momencie po skończonej pracy. Trzecią opcją jest odgrzybianie parowników i kanałów wentylacyjnych. Tutaj zalecamy, aby korzystać z usług specjalistów, którzy odpowiednio zajmą się całym układem chłodzącym w maszynie rolniczej. Oczywiście są dostępne na rynku specjalne spreje, które umożliwiają odgrzybianie klimatyzacji samodzielnie, jednak nie będzie to tak skuteczne, jak ozonowanie przez specjalistów. Należy pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno być w kabinie w trakcie rozpylania spreju! Może to zagrażać zdrowiu, dlatego dla własnego bezpieczeństwa, najlepiej udać się do odpowiednich zakładów.


Układ chłodzenia

Sprężarka klimatyzacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla kierowców, którzy spędzają większość czasu w kabinie. Odpowiednie dbanie o układ chłodzenia zapewnia komfort pracy i je wydłuża. Jeżeli jesteś zainteresowany powyższymi produktami, zachęcamy do zaznajomienia się ze szczegółową ofertą. Na zakupioną sprężarkę przysługuje termin 30 dni na zwrot. Wszystkie produkty wysyłamy w ciągu 24h.

pixel