Choose your language
and country
czeski
duński
niemiecki
angielski
hiszpański
francuski
włoski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wiązki do haków

Liczba znalezionych towarów: 5

Wiązki do haków uniwersalne oraz dedykowane do wszystkich modeli aut 13-pin lub 7-pin. Wiązki elektryczne haka z błyskawiczną wysyłką w niskiej cenie.

Wiązki do haków

Wiązki elektryczne do haków

Aby zamontować hak holowniczy niezbędna jest wiązka elektryczna, która zapewni zasilanie holowanej przyczepy czy bagażnikowi rowerowemu z własną tablicą świetlną. W naszej ofercie dostępne są następujące rozwiązania:

wiązki uniwersalne do haków – dedykowane są dla starszych samochodów, gdzie instalacja do poprawnego funkcjonowania nie wymaga dodatkowego modułu. Można je użyć w autach: bez magistrali CAN-BUS, komputera pokładowego, oświetlenia Multipleks / PWM, oświetlenia LED oraz systemu Check-Control. Wiązki uniwersalne dzielą się na 7 i 13 – PIN gniazdem o różnych długościach przewodów, które są dostosowane do potrzeb montażu.

wiązki uniwersalne do haków z modułem elektronicznym – dedykowane są dla aut, gdzie dodatkowe oświetlenie przyczepy powoduje sygnalizację błędu przez komputer. Moduł ten jest zazwyczaj montowany pod tapicerką w bagażniku samochodu. Systemy oświetlenia samochodu sterują modułem przyczepy, który zasilany jest napięciem 12V z akumulatora auta i odpowiada za całkowite oświetlenie przyczepy. Takie sterowanie powoduje minimalne obciążenie prądowe systemów oświetlenia samochodu, dzięki czemu komputer auta nie widzi żadnych błędów. Wiązka elektryczna wyposażona w moduł jest konieczny w przypadku samochodów z rozbudowaną elektroniką. Jeśli auto posiada elektroniczny system kontroli świateł Check-Control lub jego elektryka zbudowana jest w oparciu o magistralę CAN-BUS, zastosowanie wiązki z modułem jest konieczne. Zainstalowanie wiązki bez modułu w samochodzie, który tego wymaga, w najlepszym wypadku może się zakończyć brakiem oświetlenia na przyczepie/platformie rowerowej, w najgorszym - poważnym uszkodzeniem elektryki pojazdu.

wiązki do haków holowniczych dedykowane - są bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem, są one montowane w fabrycznie przygotowane miejsca w bagażniku konkretnego samochodu, dzięki czemu nie wymagają ingerencji w instalację elektryczną. Do zamontowania takiej wiązki nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, gdyż taka wiązka posiada już gotowe złącza, które pasują do instalacji samochodowej oraz dopasowane są do długości przewodów, co ułatwia i skraca czas montażu. W zależności od marki i modelu auta wiązki dedykowane mają określone funkcje. Wiązki współpracują z systemami bezpieczeństwa samochodu np. T-ESP. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć uszkodzenia przewodów czy systemów elektronicznych. Zastosowanie wiązek elektrycznych gwarantuje poprawną i bezpieczną pracę całej instalacji elektrycznej samochodu oraz przyczepy.

Wiązki do haków 13-pin i 7-pin

Wiązkę 7-pinową z powodzeniem zastosujemy w przyczepach poniżej 750 kg DMC. Wiązka ta przenosi jedynie podstawowe sygnały oświetlenia takie jak: kierunkowskazy, pozycyjne, stop i światło przeciwmgłowe. Dlatego też według przepisów unijnych można ją zastosować jedynie do tego typu przyczep. Cięższe przyczepy wymagają zamontowania własnego światła cofania. Tę funkcję może przekazać tylko 13-pinowa wiązka i tylko ona jest w stanie obsługiwać np. kemping wyposażony w lodówkę, kuchenkę i szereg innych urządzeń wymagających stałego zasilania prądem.
pixel