Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wiązki do haków

Liczba znalezionych towarów: 5

Wiązki do haków uniwersalne oraz dedykowane do wszystkich modeli aut 13-pin lub 7-pin. Wiązki elektryczne haka z błyskawiczną wysyłką w niskiej cenie.

Wiązki do haków

Wiązki elektryczne do haków

Aby zamontować hak holowniczy niezbędna jest wiązka elektryczna, która zapewni zasilanie holowanej przyczepy czy bagażnikowi rowerowemu z własną tablicą świetlną. W naszej ofercie dostępne są następujące rozwiązania:

wiązki uniwersalne do haków – dedykowane są dla starszych samochodów, gdzie instalacja do poprawnego funkcjonowania nie wymaga dodatkowego modułu. Można je użyć w autach: bez magistrali CAN-BUS, komputera pokładowego, oświetlenia Multipleks / PWM, oświetlenia LED oraz systemu Check-Control. Wiązki uniwersalne dzielą się na 7 i 13 – PIN gniazdem o różnych długościach przewodów, które są dostosowane do potrzeb montażu.

wiązki uniwersalne do haków z modułem elektronicznym – dedykowane są dla aut, gdzie dodatkowe oświetlenie przyczepy powoduje sygnalizację błędu przez komputer. Moduł ten jest zazwyczaj montowany pod tapicerką w bagażniku samochodu. Systemy oświetlenia samochodu sterują modułem przyczepy, który zasilany jest napięciem 12V z akumulatora auta i odpowiada za całkowite oświetlenie przyczepy. Takie sterowanie powoduje minimalne obciążenie prądowe systemów oświetlenia samochodu, dzięki czemu komputer auta nie widzi żadnych błędów. Wiązka elektryczna wyposażona w moduł jest konieczny w przypadku samochodów z rozbudowaną elektroniką. Jeśli auto posiada elektroniczny system kontroli świateł Check-Control lub jego elektryka zbudowana jest w oparciu o magistralę CAN-BUS, zastosowanie wiązki z modułem jest konieczne. Zainstalowanie wiązki bez modułu w samochodzie, który tego wymaga, w najlepszym wypadku może się zakończyć brakiem oświetlenia na przyczepie/platformie rowerowej, w najgorszym - poważnym uszkodzeniem elektryki pojazdu.

wiązki do haków holowniczych dedykowane - są bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem, są one montowane w fabrycznie przygotowane miejsca w bagażniku konkretnego samochodu, dzięki czemu nie wymagają ingerencji w instalację elektryczną. Do zamontowania takiej wiązki nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, gdyż taka wiązka posiada już gotowe złącza, które pasują do instalacji samochodowej oraz dopasowane są do długości przewodów, co ułatwia i skraca czas montażu. W zależności od marki i modelu auta wiązki dedykowane mają określone funkcje. Wiązki współpracują z systemami bezpieczeństwa samochodu np. T-ESP. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć uszkodzenia przewodów czy systemów elektronicznych. Zastosowanie wiązek elektrycznych gwarantuje poprawną i bezpieczną pracę całej instalacji elektrycznej samochodu oraz przyczepy.

Wiązki do haków 13-pin i 7-pin

Wiązkę 7-pinową z powodzeniem zastosujemy w przyczepach poniżej 750 kg DMC. Wiązka ta przenosi jedynie podstawowe sygnały oświetlenia takie jak: kierunkowskazy, pozycyjne, stop i światło przeciwmgłowe. Dlatego też według przepisów unijnych można ją zastosować jedynie do tego typu przyczep. Cięższe przyczepy wymagają zamontowania własnego światła cofania. Tę funkcję może przekazać tylko 13-pinowa wiązka i tylko ona jest w stanie obsługiwać np. kemping wyposażony w lodówkę, kuchenkę i szereg innych urządzeń wymagających stałego zasilania prądem.
pixel