Darmowa dostawa od 500,00 zł

Kliny pod koła

Liczba znalezionych towarów: 30

Kliny pod koła, blokady i podkładki to niezwykle ważne akcesoria bezpieczeństwa, które znajdują zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów - od samochodów osobowych, przez ciężarowe, tiry, aż po przyczepy i lawety. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie niekontrolowanemu stoczeniu i przetoczeniu się pojazdu, szczególnie gdy jest on zaparkowany na nachylonym terenie. Kliny posiadają homologację G46

Podkładki pod koła

Podkładki pod koła są zazwyczaj płaskimi elementami, które umieszcza się bezpośrednio na ziemi przed lub za oponami pojazdu. Podkładki zapewniają dodatkową stabilność między oponą a podłożem, co zapobiega przemieszczaniu się pojazdu i jest gwarancją bezpiecznego postoju. Podkładki mogą być wykonane z różnych, wysokiej jakości materiałów, w tym z gumy, tworzywa sztucznego czy metalu, a ich wybór zależy od potrzeb użytkownika oraz specyfiki pojazdu. To opcja blokady pod koła na każdą kieszeń. 


Czym są kliny pod koła?

Kliny pod koła czy inaczej klocki to prosta konstrukcja, zazwyczaj wykonana z wytrzymałego materiału, takiego jak tworzywo sztuczne, guma czy metal. Kształt klina zbliżony do trójkąta lub innej formy jest zaprojektowany w taki sposób, aby efektywnie zablokować koło, uniemożliwiając mu przesuwanie się. 

Kliny pod koła stanowią skuteczną metodę zabezpieczenia samochodu lub przyczepy przed niechcianym przemieszczeniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku parkowania na nierównym terenie, gdzie ryzyko stoczenia się pojazdu jest zwiększone. Dodatkowo, w sytuacjach awaryjnych lub podczas prac serwisowych, kliny pod koła zapewniają dodatkowe zabezpieczenie, chroniąc auto przed potencjalnymi wypadkami. Wytrzymałe kliny pod koła wykonane są z materiału, takiego jak tworzywo sztuczne, guma czy metal. Dobrej jakości kliny pod koła mogą być wyposażone w różne funkcje dodatkowe, takie jak uchwyty ułatwiające ich pozycjonowanie czy elementy odblaskowe zwiększające widoczność.


Blokady pod koła przyczep, samochodów

Blokada pod koła może przybierać różne formy, od prostych klinów po zaawansowane systemy blokujące, dostosowane do specyficznych potrzeb różnych typów pojazdów. Ich użycie jest niezwykle ważne nie tylko dla bezpieczeństwa samego pojazdu, ale także dla ochrony ładunku i bezpieczeństwa każdego kierowcy. 

Przy wyborze blokady pod koła, kluczowe jest uwzględnienie kilku czynników, takich jak typ i waga pojazdu, rodzaj terenu, na którym pojazd będzie najczęściej parkowany oraz indywidualne potrzeby użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest blokada, jego wytrzymałość oraz dodatkowe funkcje, takie jak elementy odblaskowe czy uchwyty ułatwiające umieszczanie i usuwanie blokady spod koła. 

W przypadku przyczep, blokady pod koła są absolutnie niezbędne, aby zapobiec ich samoczynnemu przemieszczeniu. Dobre blokady mają powierzchnię zapewniającą doskonałą przyczepność do podłoża oraz opony przyczepy. Może to obejmować specjalne wzory bieżnika lub pokrycie gumowe, które zapobiega ślizganiu się. Profesjonalne blokady pod koła dla samochodów ciężarowych i tirów są zaprojektowane tak, aby wytrzymać duże obciążenia i zapewnić maksymalną przyczepność i zabezpieczenie pojazdu.


Jak wybrać odpowiednie blokady pod koła? 

Aby wybrać odpowiednie blokady, podkładki lub klocki, konieczne jest uwzględnienie kilku istotnych czynników. 

  • Sprawdź rozmiar opony. Znajdź informację o rozmiarze opony na jej boku. Ta informacja pomoże w wyborze klinu o odpowiednich wymiarach.

  • Ocena masy pojazdu. Wybierając kliny, ważne jest, aby wziąć pod uwagę całkowitą masę pojazdu, w tym ładunek, który może być transportowany. Pojazdy cięższe wymagają wytrzymalszych klinów, które są w stanie utrzymać większą wagę.

  • Typ podłoża. Rodzaj podłoża, na którym pojazd będzie najczęściej parkowany także wpływa na wybór klinów. Do twardych i gładkich powierzchni najlepiej nadają się kliny z materiałów zapewniających lepszą przyczepność.

  • Wybierz odpowiedni materiał. Wysokiej jakości kliny są wykonane z trwałych materiałów, takich jak metal, tworzywo sztuczne czy guma. Metalowe są najbardziej wytrzymałe, ale cięższe, co może być niepraktyczne w przypadku samochodów osobowych. Tworzywa sztuczne i guma oferują dobry kompromis między trwałością a wagą.

  • Funkcjonalność i dodatkowe cechy. Rozważ, czy potrzebujesz klinów z uchwytami ułatwiającymi ich umieszczanie i usuwanie, czy warto zainwestować w modele z elementami odblaskowymi zwiększającymi widoczność w nocy.

pixel