Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wciągarki ręczne: wciągarki linowe i pasowe

Liczba znalezionych towarów: 32

Wciągarki ręczne do aut, quadów lub innych przedmiotów i maszyn, które można wciągnąć przy ich użyciu na przyczepę lub lawetę. Oferujemy wciągarki linowe oraz wciągarki pasowe zwane również wciągarkami taśmowymi produkcji AL-KO lub KNOTT.

Wciągarki ręczne

Wciągarki ręczne

Wciągarki ręczne są bardzo przydatne zarówno w przypadku wciągania auta na lawetę oraz jego opuszczania z przyczepy. Zazwyczaj wykorzystuje się je na lawetach w przypadku, gdy pojazd, który ma być przewożony na przyczepie nie może samodzielnie na nią wjechać. Stąd też wciągarki ręczne stają się nieocenione, gdy chcemy załadować auto z niedziałającym silnikiem lub uszkodzone w inny sposób uniemożliwiający jazdę. Wciągarki ręczne pozwalają na bardzo lekkie przyciągnięcie auta lub łodzi na przyczepę. Używa się ich bowiem także do komfortowego wciągania łodzi, pontonów i jachtów na przyczepy podłodziowe. Można za ich pomocą wciągać różnego rodzaju maszyny i przedmioty, które chcemy przewieźć. Wciągarki różnią się między sobą przede wszystkim maksymalnym uciągiem poziomym, który powinien być dostosowany do przedmiotów, które chcemy nimi wciągać lub opuszczać. Wiele z nich jest wyposażonych w dodatkowe obudowy, które zabezpieczają mechanizm przed warunkami atmosferycznymi.

Wciągarki linowe

Wciągarki linowe są najczęściej spotykanym rodzajem wciągarek ręcznych. W ich przypadku stosuje się stalowe liny, które zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość i pozwalają na przyciąganie bardzo ciężkich przedmiotów. W naszym sklepie znajdują się przyciągarki linowe, które są fabrycznie wyposażone w stalową linę oraz takie, do których można dobrać ją samemu. Przy wyborze tego typu wciągarki trzeba koniecznie zwrócić uwagę na pojemność bębna. Względem niego należy sprawdzić fi liny oraz jej długość. Bardzo ważne jest, aby również hak zamontowany na końcu stalowej liny miał odpowiednią wytrzymałość. Renomowani producenci wciągarek jak niemieckie firmy AL-KO lub KNOTT dodają do swoich rozwiązań dodatkowe funkcje zabezpieczające i ułatwiające pracę z wciągarką. Jest to na przykład automatyczny obciążeniowy hamulec naciskowy z zabezpieczeniem zwrotnym lub możliwość wyboru przełożenia.

Wciągarki pasowe

Wciągarki pasowe nazywane również wciągarkami taśmowymi idealnie sprawdzają się w przypadku wciągania, bądź wyciągania mniejszych pojazdów i maszyn typu motocykle, quady, łódki, czy gokaty. Pas poliestrowy wypełniając całą powierzchnię bębna zapewnia nieco bardziej komfortowe przyciąganie. Do przyciągnięcia za pomocą taśmy potrzebujemy bowiem cały czas takiej samej siły ze względu na równą drogę nawijania jej na bęben. Wciągarki pasowe mogą oferować taki sam maksymalny uciąg poziomy, co przyciągarki linowe. Nie są wykonane z metalu, co pozwala całkowicie zapomnieć o korodowaniu, gdy używamy ich w wodzie lub na podmokłym terenie. Pasy nie przecierają się nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu dzięki specjalnej plecionej budowie. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej wciągarki do swoich potrzeb skontaktuj się z nami, a nasi eksperci doradzą optymalny produkt.
pixel