Darmowa dostawa od 500,00 zł

Zaczepy do przyczep i urządzenia najazdowe do przyczepki

Liczba znalezionych towarów: 97

Zaczepy do przyczep i urządzenia najazdowe do przyczep hamowanych. Zależy Ci na bezpiecznym podłączeniu przyczepy do auta? Zadbaj o to kupując nowy zaczep. W naszym sklepie znajdziesz zaczepy do przyczep AL-KO, KNOTT, WINTERHOFF i STEELPRESS o DMC od 700-3500 kg w bardzo dobrych cenach.

Zaczepy do przyczep

Zaczepy do przyczep

Zaczepy do przyczep służą do połączenia przyczepy z pojazdem. Wyróżniamy zaczepy na dyszel "V", „T”, dyszel kwadratowy lub zaczepy na rurę. Rozróżniamy je po maksymalnym dopuszczalnym DMC, nacisku na kulę haka oraz rozstawie otworów montażowych. W przypadku zaczepów dostępnych w naszym sklepie internetowym wszystkie potrzebne informacje umożliwiające ich dobranie do danego modelu przyczepy znajdują się na karcie produktu.
Zaczepy do przyczep są wyposażone we wskaźnik zużycia, który pomaga określić, kiedy koniecznie trzeba wymienić obecnie osadzony zaczep. Ułatwieniem, które używane jest również w standardzie w większości zaczepów do przyczep, jest wskaźnik poprawności sprzęgu. Dzięki niemu mamy pewność, że podłączenie przyczepy do auta jest poprawne i nie wypnie się ona podczas jazdy.

Zaczepy do przyczep z hamulcem najazdowym

Zaczepy do przyczep z hamulcem najazdowym nazywane są również urządzeniami najazdowymi. W tym przypadku produktem jest cały element zawierający zarówno zaczep, jak i hamulec oraz stalową obudowę, która je łączy. W przypadku urządzeń najazdowych możliwa jest wymiana poszczególnych części zestawu. Oddzielnie można dokupić zaczepy kulowe i amortyzatory do urządzeń najazdowych.
Urządzenia najazdowe są używane do przyczep ciężkich, hamowanych z DMC powyżej 750 kg. Służą do obsługi hamulca najazdowego i są mocowane na dyszle przyczep samochodowych oraz lawet. W przypadku przyczep lekkich nie ma konieczności montażu hamulca. Nie wymaga tego prawo oraz siły, które działają podczas jazdy z przyczepą z DMC do 750 kg. Do większych przyczep hamulec najazdowy jest jednak niezbędny. Użycie go zapewnia bezpieczeństwo podczas ciągnięcia przyczepy oraz zmniejsza zużycie hamulców w pojeździe.

Zaczepy do przyczepki samochodowej

Zaczepy do przyczepki samochodowej zużywają się tym mocniej, im większe ładunki przewożone są na przyczepce. Jeśli przyczepka jest używana często i w praktycznie pełnym obciążeniu wymiana zaczepu będzie konieczna o wiele częściej. Warto jest przed każdym wyjazdem w drogę z przyczepką sprawdzić zużycie zaczepu.
Zaczepy do przyczepki są bowiem jedynym elementem oprócz linki zrywu, który łączy przyczepkę z pojazdem. Dokładne osadzenie kuli haka, która powinna znajdować się całkowicie w gnieździe oraz blokada zaczepu dają gwarancję bezpiecznej jazdy. Wysokiej jakości zaczepy sprawdzonych, niemieckich producentów, które polecamy, to podzespoły firm AL-KO, KNOTT, WINTERHOFF i STEELPRESS. Ich sprawdzone rozwiązania gwarantują spokój na długo. Wybierz mocny zaczep, który będzie pasował do Twojej przyczepy i zamów go w naszym sklepie z szybką dostawą do domu!
pixel