Darmowa dostawa od 500,00 zł

Cybanty i kabłąki

Liczba znalezionych towarów: 112

Cybanty to metalowe elementy mocujące w kształcie litery "U" lub "C", które służą do stabilnego połączenia przyczepy z pojazdem ciągnącym lub do zamocowania różnych części przyczepy, takich jak osie, sprężyny, czy elementy zawieszenia.


Jakie są typy cybantów?

Istnieje kilka typów cybantów, które różnią się ze względu na zastosowanie, kształt i sposób montażu.

  • Cybanty płaskie - charakteryzują się prostą, płaską formą i są często wykorzystywane do mocowania lekkich elementów. Są łatwe w montażu i demontażu, co sprawia, że znajdują szerokie zastosowanie w różnych konstrukcjach.
  • Cybanty okrągłe - mają formę zamkniętej pętli i są stosowane do mocowania elementów wymagających możliwości obrotu lub elastycznego połączenia. Ich kształt zapewnia równomierne rozłożenie naprężeń.
  • Cybanty regulowane - pozwalają na regulację napięcia, co jest szczególnie przydatne przy mocowaniu ładunków na przyczepach lub w przypadkach, gdy wymagane jest dokładne dopasowanie napięcia. Posiadają mechanizm umożliwiający łatwą regulację.
  • Cybanty zaciskowe - dostępne w różnych rozmiarach wyrażanych w milimetrach (mm), pozwalają na precyzyjne dopasowanie do średnicy mocowanego elementu, co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności zawieszanych ładunków.
  • Cybanty z zabezpieczeniem - wyposażone w dodatkowe mechanizmy zabezpieczające przed przypadkowym odłączeniem lub poluzowaniem.
  • Cybanty kabłąkowe - stanowią specyficzną kategorię wśród dostępnych rodzajów cybantów, charakteryzując się unikalną konstrukcją przypominającą kabłąk lub uchwyt. Ich głównym przeznaczeniem jest mocowanie i stabilizacja elementów o okrągłym przekroju, takich jak rury, liny czy łańcuchy.

Cybanty okrągłe / kabłąkowe - Typ B

Cybanty okrągłe / kabłąkowe – Typ B charakteryzują się okrągłym kształtem, który idealnie nadaje się do stabilizowania i unieruchamiania elementów o cylindrycznym przekroju, takich jak rury, liny oraz łańcuchy.

Konstrukcja Typu B pozwala na łatwą adaptację do różnych średnic mocowanych elementów, co czyni je niezwykle uniwersalnymi. Dzięki zastosowaniu śruby lub szekli w mechanizmie zaciskowym, możliwa jest szybka i pewna regulacja napięcia, co zapewnia solidne i bezpieczne połączenie, nawet w warunkach intensywnego użytkowania. Są niezastąpione w mocowaniu rur.


Cybanty kwadratowe / prostokątne - Typ C

Te cybanty wyróżniają się prostokątnym lub kwadratowym kształtem, co sprawia, że są idealne do zabezpieczania elementów o podobnych przekrojach, takich jak profile, maszty czy elementy konstrukcyjne.

Konstrukcja Typu C umożliwia mocne i stabilne połączenie, zapewniając wysoką efektywność w zabezpieczaniu ładunku oraz unieruchamianiu rur i innych podobnych elementów. Cybanty kwadratowe / prostokątne są często wykorzystywane w budownictwie, motoryzacji oraz innych dziedzinach przemysłu, gdzie niezawodność i trwałość mocowań są kluczowe.


Cybanty antenowe - Typ D

Cybanty antenowe - Typ D są specjalnie zaprojektowane do mocowania anten i masztów antenowych, oferując wyjątkową stabilność i trwałość w różnorodnych warunkach środowiskowych. Te cybanty są niezbędne w dziedzinie telekomunikacji oraz w projektach związanych z montażem masztów antenowych.

Dzięki swojej specjalistycznej konstrukcji, cybanty antenowe - Typ D umożliwiają solidne przymocowanie masztów antenowych do różnych powierzchni, takich jak dachy, ściany czy specjalnie przygotowane fundamenty. Są wykonane z materiałów rdzewnych i kwasoodpornych, co zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją i innymi czynnikami zewnętrznymi.


Cybanty w przyczepach

W przyczepach cybanty służą do zabezpieczenia ładunku, zapobiegając jego przesuwaniu lub przewróceniu się podczas transportu. Cybanty są wykorzystywane też do stabilnego połączenia osi z ramą przyczepy, co jest fundamentalne dla bezpieczeństwa jazdy i prawidłowego funkcjonowania systemu zawieszenia. W naszym sklepie online znajdą Państwo szeroki wybór cybantów, oraz innych elementów mocujących: obejm, zacisków, opasek zaciskowych, opasek ślimakowych, zawiesi, haków, śrub rzymskich. Lista produktów kategorii cybanty zawiera różnorodne modele.

pixel