Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Urządzenia najazdowe | hamulce najazdowe

Liczba znalezionych towarów: 21

Urządzenia najazdowe do przyczep hamowanych opartych na osiach AL-KO lub KNOTT z DMC od 700 do 3500 kg. Niezbędne przy ciężkich ładunkach, zwiększają komfort jazdy z przyczepą.

Hamulec najazdowy do przyczepy

Hamulec najazdowy do przyczepy

Hamulec najazdowy do przyczepy jest niezbędny jeśli chcemy zachować bezpieczeństwo i komfort jazdy z ciężką przyczepą, czyli taką której DMC przekracza 750 kg. Hamulec w przypadku takich przyczep jest niezbędny żeby dodatkowo wyhamowywać przyczepę połączoną w zestawie z pojazdem. Przy hamowaniu np. autem przyczepa napiera na kulę haka, a urządzenie najazdowe zaczyna ją dodatkowo wyhamowywać. Dzięki temu hamowanie zestawem jest dużo bardziej efektywne. Elementy hamulcowe pojazdy ciągnącego przyczepę nie są tak mocno eksploatowane i dzięki temu wytrzymają dłużej.

Hamulec do przyczepki

Dobór hamulca do przyczepki powinieneś rozpocząć od sprawdzenia producenta osi w swojej przyczepie. Najpopularniejsze i najlepsze marki osi to AL-KO i KNOTT. Później przejdź do sprawdzania rodzaju dyszla w przyczepie. Od tego czy Twój dyszel układa się w literę „V”, czy też „T” będzie zależał rodzaj urządzenia najazdowego. Następnie musisz sprawdzić czy dyszel jest kwadratowy, czy też okrągły. Kolejną rzeczą wymagającą kontroli jest średnica kuli haka. Gdy już to zweryfikujesz sprawdź wartość DMC przyczepki. Mając te wszystkie informacje możesz odpowiednio dobrać hamulec do przyczepy. Jest to dość skomplikowane, dlatego w razie jakichkolwiek problemów skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiednie urządzenie najazdowe do Twojej przyczepy.
pixel