Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Pasy transportowe, mocujące, zabezpieczenie ładunku

Liczba znalezionych towarów: 58

Pasy transportowe z napinaczem pozwalające na zabezpieczenie ładunku. Mogą być wykorzystywane np. do lawety, do przyczepki lub jako pasy ściągające do bagażu. Jako producent zapewniamy najwyższą staranność wykonania i wytrzymałość potwierdzoną certyfikatem GS TUV. Pas transportowy zakupiony w naszym sklepie możesz być wykorzystywany jako zabezpieczenie transportowe na trasach międzynarodowych dzięki zgodności z normą europejską EN 12195-2. W naszej ofercie znajdziesz pasy mocujące o długości od 3 do 12 metrów i wytrzymałości od 1 do 5 ton. Zabezpieczenie ładunku przy ich pomocy jest bardzo łatwe i komfortowe. Nasze pasy transportowe sprzedajemy wraz z napinaczem, co pozwala na ich odpowiednie ściągnięcie w zaledwie kilka chwil.

pasy transportowe

Pasy transportowe - oznaczenia STF, SHF i LC

  • STF (standardowa siła napięcia) - oznaczaja z jaką siłą ładunek jest dociskany do podłoża. Dla przykładu 500 daN jest równoznaczne z 500 kg. Parametr ten jest pomocny w określeniu przybliżonej ilości pasów transportowych jaka będzie potrzebna do odpowiedniego umocowania ładunku.
  • SHF (standard hand force), to najprościej mówiąc maksymalna siła napięcia pasa transportowego zanim zostanie uszkodzony. 50 daN to równowartość 50 kg. Z tego powodu nie powinno się napinać pasów stosując przedłużki, które wydłużają ramię napinające.
  • LC (lashing capacity) to maksymalne obciążenie jakie jest w stanie utrzymać pas zanim zostanie uszkodzony. 

Pasy transportowe od producenta Unitrailer

Pasy transportowe do mocowania ładunku od polskiego producenta z wymaganym atestem. W naszym sklepie sprzedajemy nowe pasy transportowe wyprodukowane w danym roku kalendarzowym. Termin przydatności pasa transportowego zależy od sposobu użytkowania i nie jest określony w przepisach prawa w przypadku pasów poliestrowych. Warto jednak dbać o swoje pasy transportowe i wymieniać je odpowiednio często, by zapewnić bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Narażone na duże przeciążenia, wystawiane na deszcz, śnieg lub bardzo mocne słońce i zabezpieczające przedmioty z ostrymi końcami. Pasy transportowe muszą być w odpowiednim stanie i mieć bardzo wysoką wytrzymałość żeby sprostać stawianym przed nimi zadaniom. Takie właśnie pasy znajdziesz w naszym sklepie. Cena pasów jest bardzo atrakcyjna, ponieważ jesteśmy ich bezpośrednim producentem. Dla większych oszczędności zamów od razu cały zestaw, a otrzymasz dodatkowy rabat.

Pasy mocujące do zabezpieczania ładunku

Pasy mocujące do zabezpieczania ładunku powinny spełniać wymagania danego ładunku. Najważniejsze są trzy kwestie: długość pasów, grubość oraz wytrzymałość. Długość pasów musi być wystarczająca, aby objąć cały ładunek i przypiąć pasy do uchwytów montażowych lub zaczepów tak by utrzymał przewożony towar w jednym miejscu. Szerokość pasów transportowych łączy się z ich wytrzymałością. Im szersze pasy tym większa wytrzymałość. Sama wytrzymałość pasów dzielona jest na dwie wartości: wytrzymałość na opasaniu i wytrzymałość w naciągu. Bardzo ważne jest żeby te wartości odpowiadały siłom, które będą działać na pasy podczas transportu. Pasy zabezpieczające zużywają się w różnym stopniu zależnie od tego co spinają, co warto mieć na uwadze podczas częstotliwości wymiany.

Pas mocujący do lawet o wytrzymałości 5t

 Pas mocujący do lawet o wytrzymałości 5t jest niezwykle ważnym elementem w branży transportowej. Lawety są często używane do przewożenia ciężkich i dużej wielkości pojazdów, dlatego również mają odpowiednie wymagania dotyczące mocowania. Odpowiedni pas mocujący zapewni stabilność i zabezpieczenie pojazdu podczas transportu. Wytrzymałość pasów wynosząca 5 ton pozwala na bezpieczne przewożenie ciężkich przedmiotów, takich jak maszyny, pojazdy czy kontenery. Jest to szczególnie istotne w przypadku długodystansowego przewozu, gdzie możliwość przemieszczenia się ładunku może spowodować szkody materialne lub zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pas mocujący jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i wytrzymałość nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dodatkowo, posiada on specjalne zaczepy oraz zapięcia, które umożliwiają łatwe i pewne mocowanie do lawet. Pas mocujący o wytrzymałości 5 ton to niezbędny element w branży transportowej gwarantujący bezpieczny przewóz ciężkich przedmiotów na lawecie.

Pasy transportowe z napinaczem zapadkowym

Oprócz samego pasa transportowego kluczowe znaczenie ma też napinacz. Musi być dobrany i dopasowany do pasa, z którym musi współpracować oraz zachowywać dokładnie te same parametry. Pasy transportowe są zazwyczaj sprzedawane w kompletach z napinaczem, co rozwiązuje problem jego dobierania. Napinacze do pasów transportowych muszą być wytrzymałe i wygodne podczas używania. Odpowiednio wyprofilowana, długa rączka ułatwia prawidłowe naciąganie pasów i skraca czas zabezpieczania ładunku. W naszym sklepie znajdziesz pasy transportowe z najwygodniejszymi napinaczami na rynku, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Czy kolor pasów transportowych ma znaczenie?

Kolor pasa nie ma żadnego znaczenia i nie określa jego jakości czy wytrzymałości. Wszystkie ważne informacje dotyczące wytrzymałości pasów znajdują się na etykietach dołączonych bezpośrednio do pasów i to one określają jego możliwości.

Ile są ważne pasy transportowe?

Pasy transportowe ważne są tak długo jak długo nie są uszkodzone. Rok produkcji nie służy w tym przypadku określeniu zdatności pasa do mocowania ładunku na przyczepie lecz do określenia partii.

pixel