Darmowa dostawa od 500,00 zł

Pasy transportowe, mocujące, zabezpieczenie ładunku

Liczba znalezionych towarów: 61

Pasy transportowe z napinaczem pozwalające na zabezpieczenie ładunku. Mogą być wykorzystywane np. do lawety, do przyczepki lub jako pasy ściągające do bagażu. Jako producent zapewniamy najwyższą staranność wykonania i wytrzymałość potwierdzoną certyfikatem GS TUV. Pas transportowy zakupiony w naszym sklepie możesz być wykorzystywany jako zabezpieczenie transportowe na trasach międzynarodowych dzięki zgodności z normą europejską EN 12195-2. W naszej ofercie znajdziesz pasy mocujące o długości od 3 do 12 metrów i wytrzymałości od 1 do 5 ton. Zabezpieczenie ładunku przy ich pomocy jest bardzo łatwe i komfortowe. Nasze pasy transportowe sprzedajemy wraz z napinaczem, co pozwala na ich odpowiednie ściągnięcie w zaledwie kilka chwil.

pasy transportowe

Pasy transportowe - oznaczenia STF, SHF i LC

  • STF (standardowa siła napięcia) - oznaczaja z jaką siłą ładunek jest dociskany do podłoża. Dla przykładu 500 daN jest równoznaczne z 500 kg. Parametr ten jest pomocny w określeniu przybliżonej ilości pasów transportowych jaka będzie potrzebna do odpowiedniego umocowania ładunku.
  • SHF (standard hand force), to najprościej mówiąc maksymalna siła napięcia pasa transportowego zanim zostanie uszkodzony. 50 daN to równowartość 50 kg. Z tego powodu nie powinno się napinać pasów stosując przedłużki, które wydłużają ramię napinające.
  • LC (lashing capacity) to maksymalne obciążenie jakie jest w stanie utrzymać pas zanim zostanie uszkodzony. 

Pasy transportowe od producenta Unitrailer

Pasy transportowe do mocowania ładunku od polskiego producenta z wymaganym atestem. W naszym sklepie sprzedajemy nowe pasy transportowe wyprodukowane w danym roku kalendarzowym. Termin przydatności pasa transportowego zależy od sposobu użytkowania i nie jest określony w przepisach prawa w przypadku pasów poliestrowych. Warto jednak dbać o swoje pasy transportowe i wymieniać je odpowiednio często, by zapewnić bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Narażone na duże przeciążenia, wystawiane na deszcz, śnieg lub bardzo mocne słońce i zabezpieczające przedmioty z ostrymi końcami. Pasy transportowe muszą być w odpowiednim stanie i mieć bardzo wysoką wytrzymałość żeby sprostać stawianym przed nimi zadaniom. Takie właśnie pasy znajdziesz w naszym sklepie. Cena pasów jest bardzo atrakcyjna, ponieważ jesteśmy ich bezpośrednim producentem. Dla większych oszczędności zamów od razu cały zestaw, a otrzymasz dodatkowy rabat.

Pasy mocujące do zabezpieczania ładunku

Pasy mocujące do zabezpieczania ładunku powinny spełniać wymagania danego ładunku. Najważniejsze są trzy kwestie: długość pasów, grubość oraz wytrzymałość. Długość pasów musi być wystarczająca, aby objąć cały ładunek i przypiąć pasy do uchwytów montażowych lub zaczepów tak by utrzymał przewożony towar w jednym miejscu. Szerokość pasów transportowych łączy się z ich wytrzymałością. Im szersze pasy tym większa wytrzymałość. Sama wytrzymałość pasów dzielona jest na dwie wartości: wytrzymałość na opasaniu i wytrzymałość w naciągu. Bardzo ważne jest żeby te wartości odpowiadały siłom, które będą działać na pasy podczas transportu. Pasy zabezpieczające zużywają się w różnym stopniu zależnie od tego co spinają, co warto mieć na uwadze podczas częstotliwości wymiany.

Pas mocujący do lawet o wytrzymałości 5t

 Pas mocujący do lawet o wytrzymałości 5t jest niezwykle ważnym elementem w branży transportowej. Lawety są często używane do przewożenia ciężkich i dużej wielkości pojazdów, dlatego również mają odpowiednie wymagania dotyczące mocowania. Odpowiedni pas mocujący zapewni stabilność i zabezpieczenie pojazdu podczas transportu. Wytrzymałość pasów wynosząca 5 ton pozwala na bezpieczne przewożenie ciężkich przedmiotów, takich jak maszyny, pojazdy czy kontenery. Jest to szczególnie istotne w przypadku długodystansowego przewozu, gdzie możliwość przemieszczenia się ładunku może spowodować szkody materialne lub zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pas mocujący jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i wytrzymałość nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dodatkowo, posiada on specjalne zaczepy oraz zapięcia, które umożliwiają łatwe i pewne mocowanie do lawet. Pas mocujący o wytrzymałości 5 ton to niezbędny element w branży transportowej gwarantujący bezpieczny przewóz ciężkich przedmiotów na lawecie.

Pasy transportowe z napinaczem zapadkowym

Oprócz samego pasa transportowego kluczowe znaczenie ma też napinacz. Musi być dobrany i dopasowany do pasa, z którym musi współpracować oraz zachowywać dokładnie te same parametry. Pasy transportowe są zazwyczaj sprzedawane w kompletach z napinaczem, co rozwiązuje problem jego dobierania. Napinacze do pasów transportowych muszą być wytrzymałe i wygodne podczas używania. Odpowiednio wyprofilowana, długa rączka ułatwia prawidłowe naciąganie pasów i skraca czas zabezpieczania ładunku. W naszym sklepie znajdziesz pasy transportowe z najwygodniejszymi napinaczami na rynku, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Czy kolor pasów transportowych ma znaczenie?

Kolor pasa nie ma żadnego znaczenia i nie określa jego jakości czy wytrzymałości. Wszystkie ważne informacje dotyczące wytrzymałości pasów znajdują się na etykietach dołączonych bezpośrednio do pasów i to one określają jego możliwości.

Ile są ważne pasy transportowe?

Pasy transportowe ważne są tak długo jak długo nie są uszkodzone. Rok produkcji nie służy w tym przypadku określeniu zdatności pasa do mocowania ładunku na przyczepie lecz do określenia partii.

pixel