Masz pytanie? Zadzwoń: +48 22 100 20 47
Publikacja:2023-08-02
Udostępnij na:

Jak przewieźć pralkę? Przewóz pralki na przyczepie

Jak przewieźć pralkę? Przewóz pralki na przyczepie

Ze względu na duże gabaryty i wysoką wagę sprzęty AGD mogą rodzić szereg problemów podczas transportu. Jednym z urządzeń, które wymaga szczególnej ostrożności podczas przenoszenia, jest pralka. Dlaczego tak ważne jest, by zachować uwagę podczas transportu pralki? W jaki sposób odpowiednio przygotować i zabezpieczyć sprzęt podczas przeprowadzki?

Jak przygotować pralkę do transportu?

Jeżeli masz w planach przewożenie pralki, która obecnie jest w użytku, musisz odpowiednio zabezpieczyć ją na czas transportu. Po pierwsze odłącz pralkę od prądu, a następnie odkręć węże i spuść wodę, która się w nich znajduje. Wysusz szufladę na proszek oraz wnętrze pralki. Następnie sprawdź, czy bęben pralki jest pusty i zabezpiecz go, używając specjalnych śrub. Zamknij drzwiczki i dla bezpieczeństwa zaklej je mocną taśmą. Do rogów pralki przyklej styropian lub przykryj je kartonem, a całe urządzenie dokładnie owiń folią.

W jakiej pozycji przenosić i przewozić pralkę?

Aby uniknąć uszkodzenia pralki podczas transportu, najlepiej przewozić ją w pionie. W przypadku nowych pralek, które są fabrycznie zabezpieczone, dopuszczalny jest również transport na boku. Odradza się go jednak w przypadku pralek, które zostały już wcześniej odbezpieczone. Nigdy nie przewozimy pralki, kładąc ją na tylnej ścianie!

Na szczęście wioząc pralkę na przyczepce samochodowej, możemy zwykle pozwolić sobie na dowolność jej ułożenia. W tym przypadku nie ma zwykle konieczności przewożenia pralki na leżąco.

Czy samodzielne przewożenie pralki jest bezpieczne?

Jeżeli pralka jest solidnie zabezpieczona i transportowana w rekomendowanej przed producenta pozycji, nie ma przeciwwskazań do samodzielnego przewożenia urządzenia. Należy pamiętać o tym, by na czas transportu pralka pozostawała w pozycji pionowej i nie poruszała się samoczynnie podczas jazdy, ponieważ może skutkować to różnymi rodzajami uszkodzeń. Najprostszym sposobem na transport pralki w warunkach domowych jest przewożenie jej na przyczepce samochodowej.

Transport pralki na przyczepce samochodowej

Sekret bezpiecznego transportu pralki na przyczepie samochodowej tkwi i odpowiednim zabezpieczeniu ładunku. Podczas jazdy pralka nie powinna przemieszczać się ani na boki, ani do przodu, ani do tyłu, dlatego należy ją odpowiednio unieruchomić. Najłatwiej jest to zrobić, odpowiednio przypinając pasy transportowe do uchwytów przyczepki i zaciskając je. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, by pasy nie obcierały bezpośrednio o krawędzie pralki. Dobrym pomysłem jest położenie urządzenia na specjalnej macie antypoślizgowej lub dodatkowe zabezpieczenie jego boków przy pomocy klinów.

Ponowne uruchomienie pralki

Udało się! Pralka jest już przetransportowana. Po jej wniesieniu i ustawieniu w nowym miejscu niezbędnejest odpowiednie wypoziomowanie sprzętu. Kolejny krok to usunięcie wszystkich zabezpieczeń, które chroniły pralkę podczas transportu, i podłączeniu jej do wody, kanalizacji i prądu. Jeżeli transport pralki miał miejsce w miesiącach zimowych, przed uruchomieniem warto cierpliwie poczekać, aż temperatura urządzenia wyrówna się z otoczeniem. Rekomendowany czas od wniesienia sprzętu do jego włączenia to osiem godzin.

pixel