Darmowa dostawa od 500,00 zł

części do przyczep samochodowych - porady

W tej części naszego serwisu staramy się przekazywać Wam wiedzę na temat odpowiedniego doboru części do przyczep samochodowych oraz samodzielnej ich wymiany.  

Kategoria B ma pewne ograniczenia związane chociażby z holowaniem. Kierowca wyposażony w podstawowe prawo jazdy, nie może ciągnąć przyczepy, jeśli przekroczył jej dopuszczalną masę. Do transportowania lepiej wyposażonych przyczep kempingowych lub ciężkich lawet, potrzebne są dodatkowe uprawnienia. Do wyboru mamy specjalny wpis do prawa jazdy, czyli kod 96 lub kategorię B+E. Sprawdź, czym różnią się te uprawnienia i co dzięki nim zyskasz.
Czytaj więcej
Opony wzmacniane – czym są i kiedy warto z nich korzystać?

Podróż samochodem powinna być wygodna i bezpieczna. Właściwie dobrane opony mogą znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W aucie o dużej mocy silnika, obciążonym czy holującym przyczepę, standardowe ogumienie nie jest wystarczające. Sprawdzonym rozwiązaniem są opony wzmacniane. Zastanawiasz się nad ogumieniem o wyższym indeksie nośności? Sprawdź, jakie wady i zalety mają opony Extra Load (XL) oraz kiedy warto je używać.

Czytaj więcej
Jak holować samochód ciężarowy z przyczepą?

Kodeks drogowy pod pewnymi warunkami dopuszcza możliwość samodzielnego holowania pojazdów. Przy transporcie samochodu ciężarowego z przyczepą mogą pojawić się problemy związane z utrzymaniem stabilności i trudności w manewrowaniu. Dlatego przy holowaniu ciężarówki ważna jest nie tylko znajomość przepisów i doświadczenie. Wymagane są również odpowiednie uprawnienia oraz specjalistyczny sprzęt.

Czytaj więcej
Jak działają hamulce bębnowe?
Przedstawiamy krótką charakterystykę hamulców bębnowych, ich budowę, przeznaczenie oraz funkcjonalność. Szukasz szczęk hamulcowych do swojego auta lub przyczepy? Zajrzyj na UNITRAILER.PL!
Czytaj więcej
pixel