Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Opony do przyczepy

Liczba znalezionych towarów: 14

Całoroczne opony do przyczep samochodowych, lawet i przyczep kempingowych z dobrymi parametrami jezdnymi. Wymień opony na całkowicie nowe i czuj się bezpiecznie podczas trasy.

Opony do przyczepyy

Opony całoroczne – standard w przyczepach

W przyczepach samochodowych, kempingowych i lawetach zazwyczaj spotkamy się z oponami całorocznymi. W przeciwieństwie do samochodów, gdzie podział na opony letnie i zimowe jest bardzo wyraźny, w przyczepkach stosujemy jedne opony na cały rok. Dzięki temu nie musimy martwić się ich wymianą co sezon. Dłuższe wykorzystanie powoduje jednak mocniejsze zużycie. Opony do przyczep muszą być więc częściej kontrolowane pod względem ich stanu oraz wysokości bieżnika.

Opony do przyczep – jakie wybrać?

Wybierając opony do przyczepy musimy sprawdzić parametry, które decydują o tym, czy dana opona będzie pasować na felgę. Zaczynamy od sprawdzenia rozmiaru felgi wśród, których 10, 13 i 14 calowe są najpopularniejsze. Jest to zawsze ostatni parametr w nazwie opony. Następnie dobieramy szerokość i wysokość opony. Ostatnią rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w przypadku opon do przyczep jest indeks nośności. Dobieramy go pod DMC przyczepki, aby opona wytrzymała obciążenie powierzchni transportowej przyczepy.

Opony zwykłe a wzmacniane – jakie są różnice?

Opony zwykłe przeznaczone są do przyczep lekkich. Ich nośność pozwala na zastosowanie ich tylko w tym typie przyczep. Gdy potrzeba większej nośności niż 750 kg naturalnym wyborem są opony wzmacniane oznaczone literą C po rozmiarze. Są dużo bardziej wytrzymałe i sprawdzają się w ciężkich przyczepach budowlanych, lawetach, czy podłodziowych.
pixel