Darmowa dostawa od 500,00 zł

Blog

Jak odpowiednio zabezpieczyć ładunek na przyczepie?
Odpowiednie zabezpieczenie ładunku na przyczepie to nasz obowiązek oraz odpowiedzialność wobec innych użytkowników dróg. Prawidłowy załadunek przyczepki samochodowej nie jest trudny, warto jednak znać akcesoria oraz narzędzia do zabezpieczenia ładunku, które pomogą nam w tym zadaniu. Sprawdź, co w praktyce oznacza zabezpieczenie ładunku, jak skutecznie zabezpieczyć ładunki pasami mocującymi, siatkami zabezpieczającymi i plandekami oraz jakie są formy mocowań. Dowiedź się też, jak rozłożyć ładunek na przyczepie oraz czym grozi niewłaściwie zabezpieczony ładunek na przyczepie?
Czytaj więcej
Jak zachować się w przypadku, gdy przyczepa zacznie wężykować?

Wężykowanie przyczepy to sytuacja, która może być bardzo niebezpieczna. Bezwładność przyczepy zwiększa ryzyko poślizgu. Kierowca musi zadbać o stabilność zestawu pojazdów, powinien stosować stabilizator toru jazdy i podczas całej podróży dbać o utrzymanie optymalnego kontaktu przyczepy z nawierzchnią drogi. W tym tekście przeczytasz o tym, jak unikać problemów z przyczepką w trasie oraz jakie są przyczyny wężykowania przyczepy.

Czytaj więcej
Jak wodować łódź motorową?
Wodowanie łodzi to kluczowy moment przed każdą żeglugą. Wybór odpowiedniego miejsca, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i właściwe przygotowanie łodzi motorowej są niezwykle istotne. Sprawdź, jak robić to prawidłowo i śmiało ruszaj na wodną przygodę.
Czytaj więcej
pixel