Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wskazówki zakupowe - 6 porad przed i po zakupie przyczepy

2023-10-03
Wskazówki zakupowe - 6 porad przed i po zakupie przyczepy

Na podstawie wielu rozmów z klientami oraz naszych własnych doświadczeń, przygotowaliśmy listę porad, dzięki którym eksploatacja przyczepki stanie się prostsza.

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem swojej pierwszej przyczepy, jest to idealny moment do zapoznania się z tekstem, który na pewno pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Przygotowaliśmy listę wskazówek, które ułatwią obsługę przyczepy.

1. Wybór przyczepy:

Zakup przyczepki nigdy nie powinien być spontaniczny. Przyczepka lekka lub specjalistyczna przyczepa ciężka to rodzaj wielofunkcyjnego narzędzia wymagającego od nas odpowiedzialnego podejścia, regularnej konserwacji czy przeglądów a przede wszystkim niezbędnej rejestracji.

Odpowiedz sobie na pytania:

  • Jakie towary chcesz przewozić na swojej przyczepce?
  • Jakich wymiarów powinna być przyczepka?
  • W jaki sposób będziesz przechowywać swoją przyczepę?
  • Jakie dodatkowe akcesoria do przyczepy będą Ci potrzebne?
  • Jakim pojazdem będziesz najczęściej holował przyczepę?

2. Bezpieczeństwo i przygotowanie do podróży:

Regularnie sprawdzaj opony, światła, hamulce i inne elementy bezpieczeństwa przed wyruszeniem w podróż.

Pamiętaj o zabezpieczeniu ładunków i ich równomiernym rozłożeniu w celu zachowania jak największej stabilności i sterowności przyczepy. Ładuj cięższe przedmioty przed lżejszymi, aby utrzymać przyczepę poziomo podczas zjeżdżania ze wzgórz lub zakrętów na drodze.

3. Wskazówki dotyczące jazdy:

Przestrzegaj nośności i wyznaczonego DMC. Nadmierne przeciążenie przyczepy może mieć katastrofalne skutki dla Twojego bezpieczeństwa na drodze oraz innych uczestników ruchu. Jeżeli nie masz pewności odnośnie dopuszczalnej masy całkowitej holowanej przyczepy to sprawdź nasz kalkulator DMC i rozwiej wszelkie wątpliwości. Jeżeli natomiast zastanawiasz się jaką przyczepę możesz holować dla posiadanego przez Ciebie prawa jazdy to odpowiedz znajdziesz w tym artykule.

4. Pamiętaj o zabezpieczeniu antykradzieżowym przyczepy.

Jeśli parkujesz przyczepę na otwartym parkingu lub miejscach niestrzeżonych, zabezpiecz przyczepę przed kradzieżą. W tym celu można dokupić zabezpieczenia dedykowane do posiadanego urządzenia najazdowego lub specjalne blokady do zaczepów kulowych.

5. Konserwacja przyczepy to podstawa

Regularna konserwacja i czyszczenie przyczepy znacznie wydłuża jej żywotność. Dotyczy to wszystkich rodzajów przyczep, zarówno stalowych, aluminiowych jak i o mieszanej konstrukcji. Szczegółowych zasad postępowania należy szukać w instrukcji obsługi przyczepy.

6. Postaw na jakość.

W przypadku przyczep do okazjonalnego jak i profesjonalnego użytku zalecamy szukać firm stawiających na jakość i trwałość swoich produktów. Niezwykle ważną kwestią dla długotrwałego użytkowania przyczepy jest również dostęp do szerokiej gamy części zamiennych i akcesoriów. Zatem jeśli potrzebujesz nowej przyczepy lub poszukujesz części zamiennych, znajdziesz je na unitrailer.pl. Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych przyczep i zamów już dziś!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

pixel