Choose your language
and country
czeski
duński
niemiecki
angielski
hiszpański
francuski
włoski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wskazówki zakupowe - 6 porad przed i po zakupie przyczepy

2022-08-01
Wskazówki zakupowe - 6 porad przed i po zakupie przyczepy

Zakup przyczepy - 6 porad przed i po zakupie przyczepy

Na podstawie wielu rozmów z klientami oraz naszych własnych doświadczeń, przygotowaliśmy listę porad, dzięki którym eksploatacja przyczepki stanie się prostsza.

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem swojej pierwszej przyczepy, jest to idealny moment do zapoznania się z tekstem, który na pewno pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Przygotowaliśmy listę wskazówek, które ułatwią obsługę przyczepy.

1. Wybór przyczepy:

Zakup przyczepki nigdy nie powinien być spontaniczny. Przyczepka lekka lub specjalistyczna przyczepa ciężka to rodzaj wielofunkcyjnego narzędzia wymagającego od nas odpowiedzialnego podejścia, regularnej konserwacji czy przeglądów a przede wszystkim niezbędnej rejestracji.

Odpowiedz sobie na pytania:

  • Jakie towary chcesz przewozić na swojej przyczepce?
  • Jakich wymiarów powinna być przyczepka?
  • W jaki sposób będziesz przechowywać swoją przyczepę?
  • Jakie dodatkowe akcesoria do przyczepy będą Ci potrzebne?
  • Jakim pojazdem będziesz najczęściej holował przyczepę?

2. Bezpieczeństwo i przygotowanie do podróży:

Regularnie sprawdzaj opony, światła, hamulce i inne elementy bezpieczeństwa przed wyruszeniem w podróż.

Pamiętaj o zabezpieczeniu ładunków i ich równomiernym rozłożeniu w celu zachowania jak największej stabilności i sterowności przyczepy. Ładuj cięższe przedmioty przed lżejszymi, aby utrzymać przyczepę poziomo podczas zjeżdżania ze wzgórz lub zakrętów na drodze.

3. Wskazówki dotyczące jazdy:

Przestrzegaj nośności i wyznaczonego DMC. Nadmierne przeciążenie przyczepy może mieć katastrofalne skutki dla Twojego bezpieczeństwa na drodze oraz innych uczestników ruchu.

4. Pamiętaj o zabezpieczeniu antykradzieżowym przyczepy.

Jeśli parkujesz przyczepę na otwartym parkingu lub miejscach niestrzeżonych, zabezpiecz przyczepę przed kradzieżą. W tym celu można dokupić zabezpieczenia dedykowane do posiadanego urządzenia najazdowego lub specjalne blokady do zaczepów kulowych.

5. Konserwacja przyczepy to podstawa

Regularna konserwacja i czyszczenie przyczepy znacznie wydłuża jej żywotność. Dotyczy to wszystkich rodzajów przyczep, zarówno stalowych, aluminiowych jak i o mieszanej konstrukcji. Szczegółowych zasad postępowania należy szukać w instrukcji obsługi przyczepy.

6. Postaw na jakość.

W przypadku przyczep do okazjonalnego jak i profesjonalnego użytku zalecamy szukać firm stawiających na jakość i trwałość swoich produktów. Niezwykle ważną kwestią dla długotrwałego użytkowania przyczepy jest również dostęp do szerokiej gamy części zamiennych i akcesoriów. Zatem jeśli potrzebujesz nowej przyczepy lub poszukujesz części zamiennych, znajdziesz je na unitrailer.pl. Zapoznaj się z szeroką ofertą naszych przyczep i zamów już dziś!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixel