Choose your language
and country
czeski
duński
niemiecki
angielski
hiszpański
francuski
włoski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Amortyzatory do przyczep samochodowych - ciesz się komfortem jazdy z przyczepą samochodową!

2017-02-07
Amortyzatory do przyczep samochodowych - ciesz się komfortem jazdy z przyczepą samochodową!

Amortyzatory do przyczep samochodowych - ciesz się komfortem jazdy z przyczepą samochodową!

1. Amortyzatory poprawiają komfort i stabilność jazdy

Komfort i stabilność jazdy to cechy, które ceni sobie każdy kierowca. W tym zakresie podstawową rolę pełni zawieszenie pojazdu, w którym istotne znaczenie należy przypisać amortyzatorom. To dzięki nim możliwe jest utrzymanie stałego kontaktu samochodu z nawierzchnią jezdni. Tłumienie drgań podczas jazdy niewątpliwie wpływa na jej wygodę i bezpieczeństwo prowadzenia zespołu pojazdów. Pamiętajmy o tym w sytuacji, kiedy do auta doczepiona zostanie przyczepa samochodowa.

2. Zamontuj amortyzatory do przyczep

    Podpięta przyczepa niewątpliwie wpływa na styl jazdy samochodu. Wyposażenie przyczepy w amortyzatory może skutecznie skorygować i znacznie wpłynąć na charakter prowadzenia pojazdu. Nierówna powierzchnia, wyboista droga, jakiekolwiek uskoki czy przechyły są zmorą każdego kierowcy, dlatego też warto zadbać o zminimalizowanie niedogodności, pojawiających się podczas prowadzenia samochodu z przyczepą po takim podłożu.

    Montaż amortyzatorów w układzie jezdnym przyczepy zapewni właściwy kontakt kół z nawierzchnią drogi, przez co niebezpieczne „podskakiwanie” przyczepy zostanie wyeliminowane poprzez tłumienie i absorbowanie drgań. Kolejną zaletą tego typu zawieszenia jest jego pozytywny wpływ na długość drogi hamowania oraz skuteczność i poprawa skręcania, co umożliwia spokojną i optymalną jazdę.

3. Jak dobrać amortyzatory do przyczep samochodowych?

Amortyzatory stosowane w przyczepach samochodowych dostosowane są do określonych przedziałów ciężarów oraz rodzaju zawieszenia. Wiodący producent akcesoriów i części do przyczep firma AL-KO rozróżnia cztery rodzaje amortyzatorów, odpowiednio dla osi pojedynczej oraz tandem: zielony 900-1600 kg, niebieski 1350-2700kg, czerwony 1900-3500kg oraz czarny 4000-7500kg. Mogą być one stosowane prawie do wszystkich osi, a ich łatwy montaż umożliwia odpowiednie zamocowanie amortyzatora bez narażenia na szybkie ścieranie.

Podsumowując, dbając o luksus i bezpieczeństwo jazdy, warto zainwestować nie tylko w osprzęt samochodu osobowego, ale również w akcesoria układ jezdnego przyczepy, aby móc cieszyć się komfortem jej prowadzenia na dłużej.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

pixel