Choose your language
and country
bułgarski
czeski
duński
niemiecki
grecki
angielski
hiszpański
estoński
francuski
włoski
litewski
łotewski
niderlandzki
norweski
portugalski
rumuński
słowacki
słoweński
szwedzki
ukraiński
Darmowa dostawa od 500,00 zł

Amortyzatory do przyczep samochodowych - ciesz się komfortem jazdy z przyczepą samochodową!

2017-02-07
Amortyzatory do przyczep samochodowych - ciesz się komfortem jazdy z przyczepą samochodową!

1. Amortyzatory poprawiają komfort i stabilność jazdy

Komfort i stabilność jazdy to cechy, które ceni sobie każdy kierowca. W tym zakresie podstawową rolę pełni zawieszenie pojazdu, w którym istotne znaczenie należy przypisać amortyzatorom. To dzięki nim możliwe jest utrzymanie stałego kontaktu samochodu z nawierzchnią jezdni. Tłumienie drgań podczas jazdy niewątpliwie wpływa na jej wygodę i bezpieczeństwo prowadzenia zespołu pojazdów. Pamiętajmy o tym w sytuacji, kiedy do auta doczepiona zostanie przyczepa samochodowa.

2. Zamontuj amortyzatory do przyczep

Podpięta przyczepa niewątpliwie wpływa na styl jazdy samochodu. Wyposażenie przyczepy w amortyzatory może skutecznie skorygować i znacznie wpłynąć na charakter prowadzenia pojazdu. Nierówna powierzchnia, wyboista droga, jakiekolwiek uskoki czy przechyły są zmorą każdego kierowcy, dlatego też warto zadbać o zminimalizowanie niedogodności, pojawiających się podczas prowadzenia samochodu z przyczepą po takim podłożu.

Montaż amortyzatorów do przyczepy w układzie jezdnym zapewni właściwy kontakt kół z nawierzchnią drogi, przez co niebezpieczne „podskakiwanie” przyczepy zostanie wyeliminowane poprzez tłumienie i absorbowanie drgań. Kolejną zaletą tego typu zawieszenia jest jego pozytywny wpływ na długość drogi hamowania oraz skuteczność i poprawa skręcania, co umożliwia spokojną i optymalną jazdę.

3. Jak dobrać amortyzatory do przyczep samochodowych?

Amortyzatory do przyczep stosowane w przyczepach samochodowych dostosowane są do określonych przedziałów ciężarów oraz rodzaju zawieszenia. Wiodący producent akcesoriów i części do przyczep firma AL-KO rozróżnia cztery rodzaje amortyzatorów, odpowiednio dla osi pojedynczej oraz tandem: zielony 900-1600 kg, niebieski 1350-2700kg, czerwony 1900-3500kg oraz czarny 4000-7500kg. Mogą być one stosowane prawie do wszystkich osi, a ich łatwy montaż umożliwia odpowiednie zamocowanie amortyzatora bez narażenia na szybkie ścieranie.

Podsumowując, dbając o luksus i bezpieczeństwo jazdy, warto zainwestować nie tylko w osprzęt samochodu osobowego, ale również w akcesoria układ jezdnego przyczepy, aby móc cieszyć się komfortem jej prowadzenia na dłużej.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

pixel