Darmowa dostawa od 500,00 zł

Jak zapakować bagaż na majówkę 2019?

2023-04-30
Jak zapakować bagaż na majówkę 2019?

Jak zapakować bagaż na majówkę 2024?

Majówka już za rogiem, a pogoda za oknem nie dopisuje. Jeśli masz już zaplanowany urlop i nie wiesz jak go wykorzystać albo nie wiesz co robić w wolny weekend majowy, to mamy dla Ciebie kilka propozycji na aktywne spędzenie czasu. Powiemy, gdzie pojechać z przyczepką samochodową i jak odpowiednio zabezpieczyć na niej bagaż.

Dobrze spożytkowany urlop da Ci zastrzyk sił na powrót do pracy. Najczęściej wybieranym sposobem na spędzanie majówki są podróże po Polsce i za granicę. Jeśli nie masz za dużo dni wolnych, by pojechać na urlop gdzieś dalej – odwiedź zakątki naszego kraju. Krajobrazowe Mazury, Trójmiasto lub Zakopane czekają na turystów. To miejsca, które pozwolą na wyciszenie swoich emocji po ciężkiej pracy. Dobrym pomysłem, który może ułatwić Ci przygotowanie do takich podróży jest samochód z przyczepką. Po pierwsze dlatego, że możesz do niej załadować wszystko to, co nie zmieściłoby się do bagażnika samochodowego. Po drugie możesz w niej przewieźć potrzebne do wyjazdu rzeczy, jak np. ponton – jeśli planujesz pływać po mazurskich jeziorach wraz ze znajomymi. Zapakujesz do niej również krzesła ogrodowe ze stolikami oraz grilla, dzięki czemu unikniesz zabrudzenia swojego auta. Po trzecie od teraz pakowanie na majówkę będzie kojarzone ze spokojną trasą, bez przeładowanego samochodu, w którym nie było wcześniej miejsca z powodu zbyt dużej liczby bagaży.

Plusem jest to, że wybierając tę formę podróży jesteś niezależny i nie musisz martwić się o czas. Sam decydujesz ile poświęcisz czasu na swoją podróż i gdzie się zatrzymasz. Ciekawym zastosowaniem przyczepki jest potraktowanie jej jako zamiennika namiotu. Wystarczy dołożyć do niej materac i już mamy wygodne schronienie na noc.

Podróżowanie własnym środkiem transportu, wydaje się być dobrym rozwiązaniem, ponieważ sam obierasz kierunek jazdy i sam decydujesz co chcesz zobaczyć. Podczas trasy możesz zatrzymać się w dowolnie wybranym miejscu i podziwiać otaczające Cię widoki lub zwiedzać zabytki. Podczas podróży innym środkiem transportu – tej możliwości już byś nie posiadał.
Dodatkowym atutem, w podróżach z przyczepkami jest to, że posiadają homologację, która umożliwia jazdę po trasach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii, Ukrainy, Rosji i Białorusi. Pojazd z przyczepką samochodową jest świetnym rozwiązaniem dla dużych rodzin, które mają ze sobą do zabrania sporo bagaży. Na przyczepkę samochodową można załadować wszystkie potrzebne rzeczy bez obaw o ich uszkodzenie.

Jeśli planujesz podróż dalej i wiesz, że nie będziesz chciał tracić czasu na pojedyncze przystanki – możesz zabezpieczyć swój bagaż specjalną siatką transportową, która dostosuje się do gabarytów przewożonych rzeczy. Należy również zaznaczyć, że przewóz krótkich motorów i quadów również jest możliwy za pomocą zwykłej przyczepki, natomiast wiążę się to z dodatkowymi elementami, które trzeba dokupić i zamontować na przyczepę.

Jak zapakować odpowiednio bagaż na majówkę?

Po pierwsze zadbaj o to, aby Twoje bagaże były rozłożone równomierne. Jest to istotne, żeby się one nie przemieszczały po przyczepce. Przeładowanie z przodu sprawi, że Twój hak holowniczy, na którym jest zaczepiona przyczepka, będzie zbyt przeciążony. Efektem tego może być gorsza przyczepność przednich kół, przez co droga hamowania może ulec wydłużeniu. Z kolei przeładowanie przyczepki z tyłu może powodować drgania i charakterystyczne „wężykowanie” podczas jazdy, co może się zakończyć nawet przewróceniem auta. Oczywiście przyczepka może być jedno albo 2-osiowa, niemniej jednak proces pakowania bagaży na oba warianty jest podobny. Najcięższe rzeczy powinniśmy kłaść na środku, a na przód i tył bagaże lżejsze, aby nie wpływało to na komfort jazdy. Jeśli masz zamiar przewozić rzeczy, które wystają ponad 1 metr za przyczepkę, to pamiętaj, że muszą one być oznakowane materiałem, a po zmroku widocznymi z tyłu białymi światłami. Podczas transportu bagażu, który ma duże gabaryty (jak np. ponton) pamiętaj o zabezpieczeniu ich specjalnymi pasami, żeby podczas jazdy Twój ładunek nie znalazł się poza przyczepką.

Mamy nadzieję, że podróż minie bezpiecznie, a wyczekany urlop będzie świetnie spożytkowany. Życzymy miłego odpoczynku i trzymamy kciuki za odpowiednie zapakowanie bagaży na majówkę.

pixel