Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wymiana opon – nie tylko w samochodzie! Opony do przyczepy samochodowej

2017-04-07
Wymiana opon – nie tylko w samochodzie! Opony do przyczepy samochodowej

Wymiana opon – nie tylko w samochodzie! Opony do przyczepy samochodowej

Mroźna i sroga zima za nami, czas więc przygotować się na wyższe temperatury, budzącą się do życia przyrodę, pierwsze promyki słońca oraz piękną pogodę. Nadeszła wiosna! Co wiąże się z obecną porą roku z perspektywy czynnego kierowcy? Przede wszystkim wymiana opon z zimowych na letnie.

Nie zapominajmy jednak o stanie i jakości opon w przypadku, gdy nasz pojazd wyposażony jest dodatkowo w przyczepę samochodową. Właściwy dobór opon ma związek nie tylko z komfortem jazdy, ale przede wszystkim z pewnością na drodze. Dokonując wyboru opon do przyczepy nie warto kierować się tylko ceną, odpowiednia jakość ogumienia to inwestycja w nasze bezpieczeństwo, jak również innych użytkowników ruchu. Jazda i manewrowanie przyczepą samochodową wymaga stosownych umiejętności, natomiast źle dobrane, bądź też zużyte opony mogą jej zdecydowanie szkodzić.

Czym zatem należy się kierować podczas wyboru i zakupu opon do przyczepy?

Przy doborze optymalnej opony do przyczepy samochodowej niezbędne są informacje umieszczone bezpośrednio na etykietach produktu. Wybierając odpowiednie opony należy również zwrócić szczególną uwagę na rozmiar opony, indeksy prędkości oraz ładowności.

Jeśli felga w przyczepie samochodowej jest również zużyta, warto pomyśleć o wymianie całego kompletnego koła w naszej przyczepie samochodowej.

Masz już nowe koła lub opony w przyczepie samochodowej - co jeszcze jest ważne?

  • poprawne dokręcenie śrub mocujących – niedokręcone koła mogą odpaść podczas jazdy, zbyt mocno dokręcone uniemożliwiają ich ponowne odkręcenie, co może prowadzić do konieczności ich rozwiercania,
  • wyważenie kół – wpływa na komfort jazdy, zużycie paliwa oraz na równomierne zużycie samej opony,
  • ciśnienie opon – nieprawidłowo napompowane opony prowadzą do obniżenia bezpieczeństwa i jakości jazdy, a także skracają trwałość opony.

Szerokiej drogi!

pixel