Darmowa dostawa od 500,00 zł

Czeka Cię przeprowadzka? W jaki sposób zorganizować transport bez firmy transportowej?

2022-08-01
Czeka Cię przeprowadzka? W jaki sposób zorganizować transport bez firmy transportowej?

Przeprowadzka może kojarzyć się albo z czymś ekscytującym i miłym, albo zupełnie odwrotnie – towarzyszące relokacji problemy, emocje oraz wyzwania mogą zniweczyć radość z naszych planów. Co zatem zrobić, by przewiezienie dobytku było bezproblemowym, a przede wszystkim tanim etapem przeprowadzki? Pomoże Ci w tym Unitrailer wraz z szeroką ofertą przyczepek bagażowych – oferujemy przyczepy na wynajem jak i na zamówienie z dostawą do domu!

Dobra organizacja przeprowadzki to podstawa

Ważne jest, aby przed przeprowadzką poświęcić trochę czasu na planowanie. Może to pomóc w płynnym przebiegu procesu i zmniejszeniu niepotrzebnego stresu. Jak zorganizować transport mebli? Ciężarówka czy przyczepka? Zakup przyczepki czy wypożyczalnia? Wynajem firmy transportowej to duży wydatek, bo koszt takich usług może sięgać kilku tysięcy złotych w zależności od miejsca zamieszkania, odległości do przebycia, ilości kursów i innych czynników.

Z naszą pomocą możesz znacznie ułatwić sobie przeprowadzkę. Oferujemy przyczepki bagażowe, które pomogą usprawnić Ci organizację ważnego etapu, jakim jest bezpieczny transport dobytku do nowego domu.

Wynajem czy zakup przyczepy?

Wynajem przyczepy – plusy

Jeżeli decydujemy się na samodzielny transport mebli i innych rzeczy, warto podliczyć koszty i zastanowić się, czy przyczepa potrzebna jest na chwilę do konkretnego zadania, czy może przydać się na dłużej.

Przyczepy samochodowe to świetny sposób na przewożenie dużych, ciężkich przedmiotów, które nie mieszczą się w aucie lub łatwo mogą ulec uszkodzeniu we wnętrzu samochodu. Przyczepki mogą jednak być drogie w zakupie i trudne do przechowywania, szczególnie dla osób mieszkających w mieście, bez garażu lub własnego miejsca parkingowego.

Wynajem przyczepy samochodowej to dobra opcja dla tych, którzy doraźnie potrzebują przyczepy, na przykład do wspomnianej przeprowadzki. Warto zatem udać się do wypożyczalni lub sprawdzić ofertę online – wiele takich punktów udostępnia na swoich stronach cenniki, reguły wynajmu i dostępną gamę modeli.

Nie każda wypożyczalnia jest w stanie zaoferować przyczepy o powierzchni transportowej odpowiednio dużej w stosunku do Twoich potrzeb. Warto pamiętać też o dodatkowych akcesoriach, takich jak pasy transportowe lub plandeka ze stelażem, która ochroni ładunek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Przyczepy samochodowe mogą różnić się między sobą rozmiarami, ceną, wytrzymałością czy dodatkowymi funkcjami. Niektóre mogą mieć naprawdę kompaktowe wymiary, dzięki czemu mogą posłużyć do wygodnego transportu małych przedmiotów czy bagaży. Z kolei inne są wystarczająco duże, aby zmieścić duże meble lub sprzęt RTV/AGD.

Zakup przyczepki samochodowej – plusy

Wraz z powiększaniem się obszarów miejskich dla coraz większej ilości osób priorytetem staje się sprawne poruszanie po mieście. Małe auta są przez to częstym wyborem wielu kierowców, ponieważ ze względu na niewielkie rozmiary i zwrotność świetnie radzą sobie na ciasnych uliczkach i zatłoczonych parkingach. Jednak sporą bolączką użytkowników małych aut jest niewielka powierzchnia bagażowa.

W tej sytuacji na ratunek przychodzą przyczepy lekkie pasujące do każdego typu auta osobowego. Jeżeli posiadasz już samochód i prawo jazdy kat. B, bez problemu możesz holować przyczepy o ładowności do ok. 500kg. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych pozwoleń ani licencji, by ciągnąć przyczepę o DMC do 750 kg. Wystarczy zamontować modułowy hak do auta, by móc wygodnie i bezpiecznie transportować meble czy sprzęt AGD.

Przyczepa ułatwi transport i realizację przeprowadzki

Przyczepa samochodowa to odpowiedź na Twoje potrzeby transportowe. Niezależnie od tego, czy musisz poruszać się po mieście, czy po całej Polsce, przyczepa może pomóc w transporcie sprzętu, gabarytów czy mebli zmniejszając liczbę kursów między punktem A i B. Dzięki przyczepce oszczędzasz!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixel