Darmowa dostawa od 500,00 zł

Pasy transportowe – Sprawdź jakie jest ich zastosowanie i poznaj zalety pasów transportowych

2023-09-18
Pasy transportowe – Sprawdź jakie jest ich zastosowanie i poznaj zalety pasów transportowych

Pasy transportowe z napinaczem pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Mogą być wykorzystywane np. do lawety, do przyczepki lub jako pasy ściągające do bagażu. Rozwiązanie to jest stosowane coraz częściej przez klientów, którzy chcą odpowiednio zabezpieczyć i ochronić transportowany ładunek. Jeśli planujesz zakup pasów transportowych sprawdź poniższe informacje, które pomogą w podjęciu decyzji na jakie pasy się zdecydować. Są dwa kryteria, które należy wziąć pod uwagę wybierając pasy transportowe. Po pierwsze dowiedź się, jaka jest masa przewożonego ładunku, ponieważ to do niej powinieneś dostosować odpowiednią tonę pasa. Po drugie należy wiedzieć jaką długość pasa potrzebujesz, aby opasać towar. Dobrze dobrane pasy transportowe do ładunku pozwolą uniknąć uszkodzenia towaru.

Dostosuj odpowiednią wytrzymałość do ładunku

Pasy z napinaczem, które mamy w swojej ofercie są:

  • 1 tonowe o długości 3 m i 4 m..
  • 2 tonowe o długości 4 m oraz 6 m.
  • 4 tonowe o długości 3 m.
  • 5 tonowe o długości 4 m, 6 m, 8 m oraz 10 m.

Kiedy zdecydować się na pas transportowy do 1 tony? Doskonale sprawdzi się do zabezpieczenia transportu lekkiego takiego jak np.: różnego rodzaju meble: łóżko, szafa lub sprzęty RTV/AGD. Znajdzie zastosowanie również do zabezpieczenia bagażów, rowerów czy łódek. Pas transportowy 1 tonowy będzie wystarczającym rozwiązaniem dla agencji reklamowych, które potrzebują przewieźć duże bilbordy i banery reklamowe.

Pas transportowy od 2 do 4 ton będzie dobrym sposobem do zabezpieczenia transportu lekkiego i towarów średniej wagi. Wszystkie pasy oferowane przez nasz sklep są zgodne z normą EN 12195-2 oraz spełniają standardy jakości GS TUV – czyli umożliwiają transport międzynarodowy. Pasy do 2 ton najczęściej stosowane są w transporcie w autach dostawczych. Zabezpieczą niewielkie pojazdy, takie jak: quady, motocykle jak również sprzęty wodne: kajaki czy łódki.

Pasy transportowe 5 tonowe służą przede wszystkim do mocowania na ładunkach ciężkich przeznaczonych dla TIR-ów. Znajdą zastosowanie w transporcie palet z przyczepami czy ciężkiego sprzętu budowlanego. Oferowane przez nasz sklep pasy transportowe sprawdzą się w firmach transportowych, na budowach, ale również przy przewozach prywatnych. Wszystkie elementy metalowe w tym haki i grzechotka zostały wykonane z bardzo mocnej stali odpornej na korozję. Dzięki temu, każdy element pasa transportowego jest gotów do pracy z najwyższymi obciążeniami.

O czym informuje kolor etykiet na pasach transportowych?

Etykiety w pasach transportowych mają 3 kolory. Kolor niebieski, zielony i brązowy. Każda etykieta symbolizuje inne parametry. Etykieta w kolorze niebieskim jest uniwersalna. Pasy z tą etykietą w większości wykonane są z poliestru. Kolor niebieski informuje, że pasy zachowują swoje parametry w temperaturze od – 40 do +100 ‘C i są odporne na działanie kwasów mineralnych. Etykieta w kolorze zielonym stosowana jest w pasach wykonanych z poliamidu. Różnica między nimi jest taka, że pasy oznaczone zieloną etykietą NIE SĄ odporne na kwasy mineralne, tak jak pasy z niebieską etykietą. Kolor brązowy odnosi się do pasów transportowych wykonanych z polipropylenu. Zachowują one parametry w nieco mniejszym zakresie temperatur, bo od -40 C do 80C i nie są również odporne na działanie kwasów.

Szerokość pasów ma znaczenie

Pasy transportowe mają odpowiednio: 25 mm, 35 mm i 50 mm. Szerokość pasów transportowych łączy się z ich wytrzymałością. Im szersze pasy tym większa wytrzymałość. Należy również pamiętać o tym, że sama wytrzymałość pasów może być dzielona na dwie wartości: wytrzymałość w naciągu oraz wytrzymałość przy opasaniu. Trzeba pamiętać o tym, aby wartości te odpowiadały siłom oddziałującym na pasy w trakcie transportu.

Zalety pasów transportowych

Pierwszą zaletą pasów transportowych jest to, że są w stanie zabezpieczać towary lekkie jak również o obciążeniu od 500 kilogramów do 5 ton. Po drugie dzięki specjalnym atestom i certyfikatom GS TUV masz gwarancję wytrzymałości i jakości. Po trzecie pasy transportowe coraz częściej są wykorzystywane poza branżą transportową, dlatego produkt kupiony raz można wykorzystać również w innych sytuacjach. Dodatkowo pasy transportowe są wyjątkowo proste w montażu, dzięki czemu mogą być one obsługiwane przez jedną osobę. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów w produkcji pasów jest gwarantem dobrego zabezpieczenia i nieuszkodzenia towaru w transporcie. Charakteryzują się długotrwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Atrakcyjna cena, możliwość dostosowania pasów do transportowanych towarów i prosty montaż sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród klientów.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

pixel