Darmowa dostawa od 500,00 zł

Blog

Posiadanie niezawodnej, lekkiej przyczepy ogrodowej do przewozu sprzętu, materiałów budowlanych lub innych towarów, pozwala na wygodny i bezpieczny transport. Przy wyborze przyczepy dobrze sprawdzić kilka istotnych parametrów – od ładowności i jakości materiałów wykorzystanych do jej konstrukcji, po funkcje bezpieczeństwa i udogodnienia. W artykule przedstawiamy 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze przyczepy ogrodowej.
Czytaj więcej
Potrzebujesz wytrzymałej, lekkiej przyczepy ogrodowej, dzięki której wygodnie przewieziesz różnego rodzaju materiały? Przy tak dużej liczbie dostępnych marek i modeli przyczep, wybór tej właściwej może wydawać się trudny. W artykule podpowiadamy, na jakie elementy przyczepy warto zwrócić uwagę i jak wybrać model dostosowany do potrzeb.
Czytaj więcej

Kategoria B ma pewne ograniczenia związane chociażby z holowaniem. Kierowca wyposażony w podstawowe prawo jazdy, nie może ciągnąć przyczepy, jeśli przekroczył jej dopuszczalną masę. Do transportowania lepiej wyposażonych przyczep kempingowych lub ciężkich lawet, potrzebne są dodatkowe uprawnienia. Do wyboru mamy specjalny wpis do prawa jazdy, czyli kod 96 lub kategorię B+E. Sprawdź, czym różnią się te uprawnienia i co dzięki nim zyskasz.

Czytaj więcej
Opony wzmacniane – czym są i kiedy warto z nich korzystać?

Podróż samochodem powinna być wygodna i bezpieczna. Właściwie dobrane opony mogą znacząco wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W aucie o dużej mocy silnika, obciążonym czy holującym przyczepę, standardowe ogumienie nie jest wystarczające. Sprawdzonym rozwiązaniem są opony wzmacniane. Zastanawiasz się nad ogumieniem o wyższym indeksie nośności? Sprawdź, jakie wady i zalety mają opony Extra Load (XL) oraz kiedy warto je używać.

Czytaj więcej
Jak holować samochód ciężarowy z przyczepą?

Kodeks drogowy pod pewnymi warunkami dopuszcza możliwość samodzielnego holowania pojazdów. Przy transporcie samochodu ciężarowego z przyczepą mogą pojawić się problemy związane z utrzymaniem stabilności i trudności w manewrowaniu. Dlatego przy holowaniu ciężarówki ważna jest nie tylko znajomość przepisów i doświadczenie. Wymagane są również odpowiednie uprawnienia oraz specjalistyczny sprzęt.

Czytaj więcej
Z jaką prędkością można holować samochód?

Auto po kolizji lub awarii może być holowane przez drugi sprawny pojazd, o ile nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Holowanie nie jest skomplikowane, zwłaszcza dla doświadczonego kierowcy, ale jest obwarowane przepisami. Za ich złamanie, w tym za dostosowanie prędkości, mandat otrzyma kierowca holujący. Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Z jaką prędkością można holować samochód?
  • Jakie zasady obowiązują kierowców podczas holowania?
Czytaj więcej
Jak bezpiecznie zamocować auto na lawecie?

Odpowiednie zabezpieczenie auta na lawecie jest niezwykle ważne. Prawidłowe użycie akcesoriów mocujących o właściwych parametrach pozwoli uchronić cenny ładunek przed uszkodzeniem. Bezpieczne zorganizowanie transportu jest też możliwe dzięki znajomości przepisów. W tym artykule przybliżymy zasady obowiązujące kierowców pojazdów z lawetą oraz odpowiemy na pytania: O czym pamiętać podczas mocowania samochodu na lawecie? Jakie akcesoria do lawet wybrać? Jak zabezpieczyć transportowany pojazd?

Czytaj więcej
Montaż haka holowniczego – jak to zrobić? Przepisy, rodzaje i rejestracja krok po kroku
Hak holowniczy jest niezbędny dla posiadaczy samochodów, którzy planują holowanie przyczepy czy transport rowerów za pomocą bagażnika rowerowego. Montaż haka holowniczego, choć wydaje się prosty, wymaga znajomości obowiązujących przepisów oraz specyfikacji technicznych danego modelu samochodu. W naszym artykule omówimy szczegółowo proces montażu haka, począwszy od wyboru odpowiedniego haka holowniczego, przez aspekty związane z przepisami, aż po montaż mechaniczny haka i jego podłączenie.
Czytaj więcej
Rodzaje wciągarek i wyciągarek – jakie urządzenie wybrać?
Wciągarki i wyciągarki to urządzenia mechaniczne, które służą do przemieszczania ciężkich ładunków. Są wykorzystywane w wielu branżach, w tym w transporcie. Przy wyborze wciągarki lub wyciągarki należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak: rodzaj urządzenia, uciąg, moc silnika, napięcie zasilania, prędkość pracy, a także dodatkowe funkcje i wyposażenie. Podpowiadamy, jakie wciągarki i wyciągarki znajdziesz i jak dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb.
Czytaj więcej
pixel